شیفر

قیمت جدید بنزین رسما اعلام شد؛ آغاز سهمیه بندی از فردا ساعت 24 + خبر تکمیلی

رسانه کلیک – قیمت جدید بنزین در اختیار رسانه ها قرار گرفت. رانندگان به صورت ماهانه سهمیه ای 60 لیتری با نرخ 1000 تومان دریافت می کنند.

پس از انتشار گزارش های فراوان و همچنین تایید و تکذیب های مکرر، قیمت جدید بنزین اعلام شد. در حالی که قیمت بنزین سهمیه ای تغییری نکرده است، قیمت آزاد آن افزایش چشمگیری داشته است.

از این پس به هر خودرو ماهانه 60 لیتر بنزین سهمیه ای با قیمت 1000 تومان اختصاص داده می شود و قیمت بنزین آزاد، لیتری 2500 تومان می شود. قیمت جدید بنزین سوپر نیز از فردا ساعت 24 به 3000 تومان می رسد.

بر اساس اطلاعات منتشر شده، دولت برای تاکسی های اینترنتی سهمیه جداگانه ای را در نظر می گیرد که البته هنوز جزئیات آن در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است.

دولت در نظر دارد از تیر ماه، یک طرح تشویقی برای افرادی که سهمیه سوخت خود را مصرف نکرده اند، در نظر بگیرد. ساز و کار این طرح در آینده اعلام خواهد شد.

در یکسال اخیر شاهد افزایش شدید قیمت تمام اقلام در کشورمان بودیم. دلیل این افزایش قیمت ها را باید مربوط به بازگشت مجدد تحریم ها دانست.

در حالی که نمایندگان مجلس خبر از عدم افزایش قیمت بنزین در بودجه سال 98 داده بودند، به نظر می رسد کاهش بودجه باعث شده دولت دست به این اقدام بزند.

افزایش قیمت بنزین در حالی صورت می گیرد که قیمت خودرو نیز روند افزایشی شدیدی داشته است. با توجه به سهمیه بندی، قیمت خودروهای داخلی دوباره افزایش پیدا می کند چرا که مردم نسبت به خرید خودروهای کم مصرف از خود تمایل نشان می دهند.

در کشورهای پیشرفته بنزین قیمت بالایی دارد که البته متناسب با درآمد است. از این موضوع که بگذریم، مصرف سوخت خودروهای خارجی قابل مقایسه با خودروهای داخلی نیست. در حقیقت رانندگان در کشورمان علاوه بر هزینه بالای سوخت، باید هزینه عدم استفاده از تکنولوژی های روز در خودروهای داخلی را نیز بپردازند!

بروزرسانی: زمان اجرای سهمیه بندی بنزین به تعویق افتاد. مخالفت شدید نمایندگان مجلس، دلیل این موضوع اعلام شده است. یکی از نمایندگان مجلس در رابطه با افزایش قیمت بنزین اعلام کرد:

افزایش خودسرانه قیمت بنزین توسط دولت با برخورد مجلس روبه‌رو می شود. مجلس هیچ تصمیمی در خصوص افزایش قیمت بنزین نداشت و اگر دولت بدون نظر مجلس و خودسرانه نسبت به افزایش قیمت بنزین اقدام کند، حتما مجلس برخورد لازم را انجام خواهد داد چراکه این کار کاملا غیر قانونی است. اگر دولت به استناد تصمیم سران سه قوه این کار را انجام دهد نیز توجیهی ندارد. چرا که مصوبه سران سه قوه صرفا باید در جهت راهکارهای مقابله با تحریم باشد. در خصوص بحث بنزین ما امروز کمبودی در داخل نداریم و دولت برای هر اقدامی در این زمینه نیاز به اجازه مجلس دارد.

بروزرسانی 2

پس از چندین قیمت جدید بنزین رسما اعلام شد. قیمت بنزین سهمیه بندی برابر با 1500 تومان به ازای هر لیتر و قیمت بنزین آزاد برابر با 3000 تومان به ازای هر لیتر اعلام شده است (نرخ جدید بنزین رسما اعلام شد/ آغاز سهمیه‌بندی بنزین).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.