هدست واقعیت مجازی Valve Index معرفی شد

رسانه کلیک – پس از شایعه ها و گمانه زنی های فراوان، سرانجام شرکت ولو به صورت رسمی از هدست واقعیت مجازی Valve Index رونمایی کرد.

در حالی که شرکت ولو در اوایل فروردین امسال به طور مختصر از عرضه یک هدست واقعیت مجازی به نام Valve Index خبر داده بود و همچنین شاهد انتشار شایعات در خصوص سخت افزار و مشخصات فنی آن بودیم، ساعاتی پیش این شرکت به طور کامل به معرفی این گجت جدید پرداخت.

بر اساس گفته ولو، هدست واقعیت مجازی Valve Index طبق معمول دارای دو LCD است که رزولوشن هر کدام از آن ها برابر با 1600 × 1440 پیکسل اعلام شده است. علاوه بر این، ویژگی ها و آیتم های مختلفی از جمله هدفون های قابل تنظیم برای این هدست در نظر گرفته شده که در مقایسه با سایر هدست های واقعیت مجازی، تجربه راحت تری را به کاربران القا می کند. این هدست برای شناسایی حرکات بازیکنان به Base Station 2.0 نیز مجهز شده که سیستم حرکتی و میدان دید (FOV) آن عملکرد خوبی دارد.

خوشبختانه جای نگرانی برای بازیکنان عناوین ویدیویی واقعیت مجازی نیست و طبق ادعای شرکت ولو، تمامی بازی های قدیمی VR با هدست واقعیت مجازی Valve Index سازگار هستند و کاربران از این پس می توانند با این هدست از تجربه آن ها لذت ببرند. هرچند کنترلرهای Valve Index از نظر ظاهری و طراحی شباهت زیادی با کنترلر هدست آکیولس ریفت دارند، اما از لحاظ عملکرد متفاوت بوده و به خوبی با حرکات بازیکنان سازگار است.

کنترلرهای Valve Index دارای یک دکمه تریگر و یک دکمه آنالوگ است که هر دو به سیستم ردیابی انگشت مجهز شده اند. به لطف این سیستم، دستگاه مذکور به خوبی می تواند احساسات کاربران را در دنیای بازی های ویدیویی شبیه سازی کند. جدا از این موارد، طراحی این کنترلرها به گونه ای بوده که به راحتی در دستان بازیکنان استفاده می شود.

بنابر گفته شرکت ولو، باندل Valve Index شامل عینک واقعیت مجازی، دو کنترلر مجهز به سیستم ردیابی انگشت و دو Base Station 2.0 می شود. این باندل با قیمتی برابر با 999 دلار در روز دهم تیر امسال (31 ژوئن 2019) روانه بازار خواهد شد. امکان خرید جداگانه هر کدام یک از آیتم های فوق نیز وجود دارد، به طوری که عینک این هدست با قیمتی معادل 499 دلار، کنترلر با قیمت 279 دلار و هر Base Station 2.0 با قیمت 149 دلار به فروش خواهد رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.