حکمرانی اپل واچ در بازار ساعت های هوشمند!

رسانه کلیک – گزارش های اخیر به فروش بالای اپل واچ اشاره می کنند. انتظار می رود در آینده نزدیک، ساعت هوشمند اپل شکست سنگینی را به رقبای خود تحمیل کند.

بنا به گزارش های مختلف، به نظر می رسد روند فروش اپل واچ کاملا موفقیت آمیز باشد. هنوز مشخص نیست که چرا شرکت اپل خود این اخبار را تایید نمی کند؛ بنابراین فعلا باید به اخباری از Counterpoint Research اکتفا کنیم. این گزارش ها حاکی از آن هستند که اپل واچ به زودی بازار ساعت های هوشمند را کاملا تسخیر می کند.

با توجه به اعداد و ارقام منتشر شده، اپل واچ 35.8 درصد از سهم بازار ساعت های هوشمند را به خود اختصاص داده است. این نکته به معنای آن است که از هر سه ساعت هوشمند فروخته شده، یک مورد مربوط به اپل واچ است. نزدیک ترین میزان فروش به اپل واچ متعلق به ساعت هوشمند شرکت سامسونگ است؛ با این حال ساعت هوشمند سامسونگ با اختصاص 11.1 درصد از سهم بازار به خود، هنوز فاصله بسیاری با ساعت هوشمند اپل دارد.

 

شرکت سوم پس از اپل و سامسونگ، شرکت Imoo بوده که احتمالا نام آن را نشنیده اید. جایگاه چهارم بازار نیز متعلق به شرکت Fitbit بوده که 5.5 درصد از سهم بازار ساعت های هوشمند را به خود اختصاص داده است. Fitbit احتمالا به دلیل تولید گجت های ویژه تناسب اندام که قیمت مناسب تری نیز دارند، شهرت بیشتری داشته باشد. با این حال با توجه به این اعداد و ارقام، به نظر می رسد تمامی شرکت ها در بازار ساعت های هوشمند، فاصله بسیاری تا جایگاه شرکت اپل داشته باشند. 

به استناد برخی آمارها، به نظر می رسد اپل واچ تا سال 2022 بازار ساعت های هوشمند را کاملا از آن خود کند. برخی نیز معتقدند سایر محصولات همچون گجت های پوشیدنی اندروید، احتمالا نمی توانند به اندازه ساعت هوشمند اپل موفق ظاهر شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.