جدول فروش هفتگی بریتانیا: ادامه صدرنشینی Days Gone

رسانه کلیک – موسسه آماری «چارت ترک» ساعاتی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته دوم اردیبهشت 98 در کشور بریتانیا را با علاقه مندان به اشتراک گذاشت.

گروه تحلیلگر چارت ترک که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را بر عهده دارد، ساعاتی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به چهاردهم اردیبهشت را در اختیار بازیکنان قرار داد که بر اساس آن، هفته گذشته به دلیل عدم عرضه بازی جدید، صنعت بازی های ویدیویی دوران آرامی را پشت سر گذاشته و جدیدترین اثر انحصاری کنسول پلی استیشن 4، Days Gone برای دومین هفته متوالی لقب پرفروش ترین بازی را از آن خود کرده است.

این در حالی است که میزان فروش بازی Days Gone به نسبت هفته اول انتشار نزدیک به 60 درصد کاهش داشته است. در جایگاه دوم جدول، مشابه هفته گذشته بازی Mortal Kombat 11 به چشم می خورد که با وجود کاهش فروش 74 درصدی، همچنان برای دومین هفته پی در پی در این رده حضور دارد. حفظ جایگاه هفته قبل صرفا به دو بازی مذکور محدود نشده، بلکه عناوین ویدیویی FIFA 19 و Red Dead Redemption 2 نیز به ترتیب با کاهش فروش 10 و 30 درصدی، در رده های سوم و چهارم جدول قرار دارند.

با این حال، شاهکار تکرارنشدنی استودیوی راک استار گیمز یعنی Grand Theft Auto V باز هم به جمع ده بازی پرفروش هفتگی در بریتانیا پیوست و به لطف افزایش فروش 14 درصدی، از رده یازدهم به رده پنجم جدول نقل مکان کرد. بازی Mario Kart 8 Deluxe نیز با حفظ رده پیشین، جایگاه ششم را بار دیگر به خود اختصاص داد.

بازی New Super Mario Bros. U Deluxe با دو پله صعود، خود را به رده هفتم جدول رساند. در طرف دیگر، بازی جدید شرکت یوبی سافت به نام Tom Clancy’s The Division 2 با سه پله سقوط، در رده هشتم جدول جا گرفت. بازی بی نظیر Forza Horizon 4 که از هفته گذشته وارد لیست ده بازی پرفروش شد، در طول این هفته نیز فروش خوبی را تجربه کرد و با قرارگیری در رده نهم، همچنان به عنوان یکی از پرفروش ترین آثار چند هفته اخیر به شمار می رود. بازی شکست خورده Anthem که در زمان عرضه انتظارات بازیکنان و منتقدان را برآورده نکرد و مورد انتقاد شدید گیمرها قرار گرفت، در این هفته از جایگاه دوازدهم خود را به جایگاه دهم جدول رساند.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته دوم اردیبهشت 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی و استودیوی سازنده مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونیجایگاه قبلینام بازیشرکت ناشر
1اول
Days Gone
سونی
2دومMortal Kombat 11برادران وارنر
3سومFIFA 19الکترونیک آرتز
4چهارمRed Dead Redemption 2راک استار گیمز
5یازدهمGrand Theft Auto Vراک استار گیمز
6ششمMario Kart 8 Deluxeنینتندو
7نهمNew Super Mario Bros. U Deluxeنینتندو
8پنجمTom Clancy’s The Division 2یوبی سافت
9هشتمForza Horizon 4مایکروسافت
10دوازدهمAnthemالکترونیک آرتز

 

1 نظر
  1. مسعود می گوید

    آمار جالبی بود!!
    مخصوصا رتبه ۵ام GTA

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.