فیلم آواتار 2 سال آینده اکران نمی شود؛ تغییر در برنامه های دیزنی

رسانه کلیک – تاریخ اکران فیلم آواتار 2 به صورت رسمی تغییر کرد. قسمت دوم پرفروش ترین فیلم تاریخ در دسامبر 2021 روی پرده سینما می رود.

فیلم آواتار 2 که قرار بود سال آینده میلادی اکران شود، با یکسال تاخیر و در سال 2021 روی پرده سینما می رود. بعد  از اکران این فیلم، شاهد اکران قسمت های بعدی آن به صورت هر دو سال یکبار خواهیم بود.

فیلم آواتار به کارگردانی جیمز کامرون در سال 2009 اکران شد. این فیلم توانست با شکست فیلم هایی مانند تایتانیک، تبدیل به پرفروش ترین فیلم صنعت سینما شود.

آواتار فروشی بالاتر از 2 میلیارد دلار را در باکس آفیس جهانی کسب کرده است. اصلی ترین رقیب آواتار، فیلم انتقام جویان پایان بازی بوده که بر اساس پیش بینی برخی تحلیلگران، قادر به شکست این فیلم است (فروش فیلم انتقام جویان 4 از مرز 2 میلیارد دلار عبور کرد).

جیمز کامرون در سال های آینده، 4 قسمت جدید از این فیلم جذاب را کارگردانی می کند. در اولین قسمت شاهد حضو بازیگران نسخه اصلی آواتار خواهیم بود. در این فیلم بازیگرانی مانند سم ورثینگتون، زویی سالدانا، استیون لانگ، سیگورنی ویور و جووانی ریبیسی به ایفای نقش می پردازند.

دیزنی به عنوان صاحب امتیاز فیلم آواتار 2 خبر از اکران آن در 17 دسامبر 2021 داده است. در ابتدا قرار بود این فیلم در 18 دسامبر 2020 روی پرده سینما قرار بگیرد. فیلم آواتار 3، آواتار 4 و آواتار 5 به ترتیب در تاریخ های 22 دسامبر 2023، 29 ذسامبر 2025 و 17 دسامبر 2027 اکران می شوند.

پس از تصاحب کمپانی فاکس توسط دیزنی، تغییراتی در برنامه ریزی اکران فیلم های فاکس ایجاد شد (ادغام فاکس قرن 21 و والت دیزنی با ارزش 71.3 میلیارد دلار نهایی شد). در همین راستا ایجاد تغییر زمان اکران قسمت دوم فیلم آواتار، طبیعی به نظر می رسد.

در رابطه با علت تغییر در اکران قسمت های بعدی فیلم آواتار اطلاعاتی منتشر نشده است. این احتمال وجود دارد که کامرون برای ساخت این فیلم ها، به زمان بیشتری نیاز داشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.