825 میلیون دستگاه به ویندوز 10 مجهز شده اند

رسانه کلیک – تعداد دستگاه های فعالی که از سیستم عامل ویندوز 10 استفاده می کنند، به 825 میلیون رسید که یک موفقیت برای مایکروسافت محسوب می شود.

در ماه مارس شرکت مایکروسافت به صورت رسمی اعلام کرد تعداد دستگاه های مجهز به سیستم عامل ویندوز 10 از 800 میلیون عبور کرده است (بیش از 800 میلیون دستگاه در جهان به ویندوز 10 مجهز شده اند). به تازگی اطلاعات بیشتری در این رابطه از سوی Paul Thurrott در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

بر اساس اطلاعات جدید، 825 میلیون دستگاه فعال از ویندوز 10 به عنوان سیستم عامل خود استفاده می کنند. این میزان استفاده، رشد بالایی را در مقایسه با دو ماه گذشته نشان می دهد.

علاوه بر این سیستم عامل، مایکروسافت اطلاعاتی در رابطه با اپلیکیشن های خود نیز منتشر کرده است. میزان دانلود مرورگر اج توسط کاربران اندرویدی و iOS به 4.5 میلیون بار رسیده است. مایکروسافت لانچر نیز 4 میلیون بار دانلود شده است. کیبورد SwiftKey که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد، روی 159 میلیون دستگاه نصب شده است.

همانطور که می دانید، سال گذشته Terry Myerson از مدیریت ویندوز کنار گذاشته شد. در حال حاضر Eran Megiddo مدیریت این بخش را بر عهده دارد.

ویندوز تحت مدیریت Megiddo سه هدف اصلی زیر را دنبال می کند:

  • ایجاد شفافیت در استراتژی در زمینه سیستم عامل
  • مدیریت بهتر و بهبود تجربه کاربری میان ویندوز و موبایل
  • افزایش حضور ویندوز در زمینه های آموزشی

در بخش آموزش، سیستم عامل کروم محبوبیت بالایی دارد. با توجه به این موضوع، تلاش بیشتر مایکروسافت در این بخش منطقی به نظر می رسد.

ویندوز 10 از زمان عرضه اولیه تا به امروز، نتوانسته بر اساس توقعات مایکروسافت در میان کاربران محبوبیت پیدا کند. مایکروسافت به دنبال 1 میلیارد کاربر در سه سال اول انتشار این سیستم عامل بود که به چنین هدفی دست پیدا نکرد. انتظار می رود تا پایان سال جاری میلادی مایکروسافت به چنین هدفی برسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.