کپکام از اهمیت بالای سری Dead Rising می‌گوید!

رسانه کلیک – در پی تعطیلی شعبه ونکوور شرکت کپکام، هرچند آینده سری Dead Rising مبهم است، اما این IP همچنان جزو ارزشمندترین آثار کپکام به شمار می رود.

سری Dead Rising از جمله مجموعه های قدیمی در سبک مبارزه با زامبی ها محسوب می شود که در طول قدمت 13 ساله خود، با فراز و نشیب های گوناگونی روبه‌رو شده و همواره از برخی مشکلات و ایرادات رنج برده است. آخرین نسخه این فرانچایز تحت عنوان Dead Rising 4 در سال 2016 راهی بازار شد که علی‌رغم وجود گیم پلی سرگرم کننده، نبود هدف مشخص و داستان تکراری، این مجموعه را تا مرز نابودی پیش برد و چه بسا عملکرد فوق العاده ضعیف آن، استودیوی سازنده آن یعنی شعبه ونکوور شرکت کپکام را به تعطیلی کشاند.

پس از تعطیلی شعبه ونکوور شرکت کپکام، آینده سری Dead Rising در هاله ای از ابهام قرار گرفت و بسیاری از بازیکنان عنوان Dead Rising 4 را نسخه پایانی این مجموعه تصور می کنند. موضوعی که با توجه به سکوت شرکت کپکام پس از شکست «دد رایزینگ 4»، چندان هم دور از ذهن نیست. با این حال، گزارش مالی اخیر شرکت کپکام نه تنها خلاف تمامی این گمانه زنی های را ثبت می کند، بلکه از اهمیت بالای این IP نیز خبر می دهد.

چندی پیش شرکت کپکام در جریان جلسه ارائه گزارش مالی چند ماه اخیر، فهرستی از ارزشمندترین مجموعه های ویدیویی خود را در اختیار بازیکنان قرار داد. لیستی که در آن فارغ از حضور فرانچایزهای Monster Hunter، رزیدنت اویل، Street Fighter، دویل می کرای و Dragon’s Dogma، سری Dead Rising نیز به چشم می خورد. علاوه بر این، شرکت کپکام رسما اعلام کرد میزان فروش مجموعه «دد رایزینگ» تا به امروز به بیش از 13 میلیون نسخه در سراسر جهان رسیده است.

این گزارش به صراحت تمامی صحبت ها در خصوص اتمام کلی مجموعه Dead Rising را رد می کند. از طرفی، جالب اینجاست که نام سری Mega Man در این فهرست دیده نمی شود. بر این اساس، با وجود عملکرد نه چندان مناسب نسخه های اخیر این سری، به نظر می رسد این فرانچایز همچنان به عنوان یکی از مهم ترین و پراهمیت ترین IPهای شرکت کپکام محسوب می شود.

دور از انتظار نیست که شرکت کپکام بار دیگر با ساخت و توسعه نسخه جدید دد رایزینگ، این مجموعه را احیا کند. از آنجا که شعبه ونکوور کپکام رسما تعطیل شده، بدیهی است که وظیفه ساخت Dead Rising بعدی برعهده دیگر استودیوی های این شرکت خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.