چگونه در مایکروسافت ورد زبان را تغییر دهیم؟

رسانه کلیک – مایکروسافت ورد در میان کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است. در این مطلب نحوه تغییر زبان رابط این برنامه را مشاهده می کنید.

هنگامی که شما در حال تایپ با زبان متفاوتی هستید، ممکن است قصد تعویض زبان رابط در مایکروسافت ورد را نیز داشته باشید. درحالی که شما نیاز به تغییر زبان ویرایشی، ابزارها و یا زبان کاربری دارید، ورد راه هایی را برای شما فراهم کرده است.

افزودن بسته های زبان برای آفیس

اولین کاری که باید انجام دهید، افزودن پکیج های زبان برای زبان موردنیازتان است. این پکیج ها کاملا رایگان بوده و برای سیستم های 32 بیتی و یا 64 بیتی در دسترس است.

روی صفحه پکیج های زبان آفیس، نسخه آفیس در حال استفاده خودتان را انتخاب کنید؛ سپس nv قدم اول، به سه مسیر در دسترس می رسید.

از لیست پایین آمده، زبان های متنوع را انتخاب کنید. ما در این مثال از زبان ژاپنی استفاده خواهیم کرد.

پس از انتخاب، جزییات پکیج زبان زیر آن ظاهر می شود. از سمت راست، لینک مرتبط به ویندوزی که در حال استفاده از آن هستید را دانلود کنید.

حال شما باید محل دانلود اپلیکیشن را انتخاب و آن را ذخیره کنید. سپس برنامه را باز کنید. بعد از آن، برنامه آفیس شما را در مسیر بارگذاری، راهنمایی خواهد کرد.

این پردازش ممکن است مدتی به طول بیانجامد پس صبور باشید.

برای اینکه از درست بودن بارگذاری مطمئن شوید، مایکروسافت ورد را باز کرده و پس از آن گزینه Options را در بخش پایینی سمت چپ انتخاب کنید (اگر در Word یک فایل باز دارید، باید ابتدا روی منوی File و سپس روی گزینه Options کلیک کنید).

منوی Word Options برای شما ظاهر می شود. روی صفحه Options در سمت چپ، Language را انتخاب کنید.

هم اکنون در قسمت Choose Editing languages، باید زبان های بارگذاری شده را ببینید.

پکیج زبان شما با موفقیت بارگذاری شده و حال می توانید به تنظیم زبان های در دسترس بپردازید.

تنظیم ویرایش و ثابت کردن زبان

در قسمت Choose Editing Languages، در لیست زبان های در دسترس، زبان متفاوت خودتان را انتخاب کرده و پس از آن در سمت راست، به گزینه Set as Default مراجعه کنید.

پیامی پدیدار خواهد شد که به شما درباره آسیب دیدن زبان ویرایش شده، در صورت نصب دوباره آفیس، هشدار می دهد. همچنین شما را از احتمال به هم خوردن تنظیماتتان مطلع می سازد پس یک یادداشت از روی آن بردارید. اگر می خواهید به بخش بعدی بروید، گزینه Yes را انتخاب کنید.

این تمام کار لازم برای تنظیم ویرایش و ثابت کردن زبان است؛ با این حال اگر تحت Keyboard Layout با پیام Not Enabled از طرف زبان مواجه شدید، روی لینک کلیک کرده و دستورالعمل اضافه کردن پکیج زبان را دنبال کنید.

تنظیم کردن نمایش

حال زمان تغییر زبان رابط کاربری مایکروسافت ورد فرا رسیده است. انجام این کار گزینه ها، منوها، کنترل ها و اعلان های Help را تغییر خواهد داد.

در این لحظه، شما باید آفیس را ریستارت کنید؛ این عملیات برای تغییر زبان لازم است.

مایکروسافت ورد را ببنید و دوباره باز کنید تا از درست کار کردن آن مطمئن شوید.

شما همه چیز را تنظیم کردید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.