جدول فروش هفتگی بریتانیا: آغاز صدرنشینی Rage 2

رسانه کلیک – موسسه آماری «چارت ترک» ساعاتی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته چهارم اردیبهشت 98 در کشور بریتانیا را با علاقه مندان به اشتراک گذاشت.

گروه تحلیلگر چارت ترک که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را بر عهده دارد، ساعاتی پیش طبق رسم همیشه جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به 28 اردیبهشت (18 ماه مه) را منتشر کرد که مطابق انتظار، بازی Rage 2 در هفته نخست انتشار به صدرنشینی سه هفته متوالی بازی Days Gone خاتمه داد و با ایجاد تغییراتی در رده های مختلف جدول، جایگاه اول را از آن خود کرد.

در حالی که نسخه اول مجموعه Rage به خاطر گیم پلی پرهرج و مرج و دنیای جهان باز خود با استقبال خوب بازیکنان رو‌به‌رو شد و مبارزات خشن آن لذت تجربه بازی را دو چندان کرده بود، بسیاری از گیمرها بی صبرانه منتظر عرضه نسخه دوم آن بودند. با این حال، Rage 2 هرچند که از لحاظ گیم پلی، مبارزات و صحنه های اکشن به خوبی عمل کرده، اما وجود نواقص فراوان در بخش داستانی و ضعف شدید در تنوع ماموریت ها باعث شده تا این اثر از تمامی پتانسیل های خود استفاده نکند و در نهایت از آن به عنوان یک بازی سرگرم کننده یاد شود.

در بخش فروش، عملکرد بازی Rage 2 چندان قابل قبول نیست و میزان فروش نسخه فیزیکی آن تقریبا یک چهارم فروش نسخه اول این مجموعه است. البته، نباید فراموش نکنید که در حال حاضر رغبت بازیکنان به خرید نسخه دیجیتالی عناوین ویدیویی افزایش پیدا کرده و قطعا فروش دیجیتالی این بازی به نسبت نسخه قبلی، با افزایش چند درصدی مواجه شده است. با همه این ها، Rage 2 در هفته نخست انتشار به صدر جدول پرفروش ترین بازی های هفتگی بریتانیا قرار گرفت.

بازی Days Gone که برای سه هفته متوالی در جایگاه نخست این جدول به چشم می خورد، تحت تاثیر عرضه بازی Rage 2 قرار گرفت و با کاهش فروش 38 درصدی، به رده دوم نقل مکان کرد. میزان فروش Mortal Kombat 11 به نسبت هفته قبل چیزی در حدود 47 درصد کاهش یافته که در نتیجه، شاهد سقوط دو پله ای بازی و قرارگیری آن در مکان چهارم جدول هستیم. دو بازی FIFA 19 و Red Dead Redemption 2 نیز به ترتیب در رده های سوم و پنجم جدول دیده می شوند. از دیگر بازی های جدید این هفته می توان به اثر A Plague Tale: Innocence اشاره کرد که با حضور در رده نهم، کار خود را آغاز کرده است.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته چهارم اردیبهشت 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی و استودیوی سازنده مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونیجایگاه قبلینام بازیشرکت ناشر
1Rage 2بتسدا سافت ورکس
2اولDays Goneسونی
3سومFIFA 19الکترونیک آرتز
4دومMortal Kombat 11برادران وارنر
5چهارمRed Dead Redemption 2راک استار گیمز
6ششمMario Kart 8 Deluxeنینتندو
7پنجمGrand Theft Auto Vراک استار گیمز
8هفتمTom Clancy’s The Division 2یوبی سافت
9A Plague Tale: Innocenceفوکوس هوم اینتراکتیو
10هشتمNew Super Mario Bros. U Deluxeنینتندو

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.