آیتونز در کنفرانس WWDC 2019 بازنشسته می شود؟

رسانه کلیک – چند روز دیگر کنفرانس WWDC 2019 شرکت اپل برگزار می شود. گزارشی جدید به اعلام خبر بازنشستگی آیتونز در این کنفرانس اشاره می کند.

نرم افزار iTunes یکی از مهم ترین و قدیمی ترین برنامه های اپل محسوب می شود. از این نرم افزار برای همگام سازی موزیک، ویدیو و کتاب در محصولات مجهز به سیستم عامل iOS استفاده می شود.

در سال های اخیر اپل ویژگی های بیشتری را به آیتونز اضافه کرده که این موضوع باعث سنگینی آن شده است. با توجه به این موضوع، بازنشستگی آن در آینده نزدیک چندان عجیب به نظر نمی رسد.

بر اساس گزارشی که به تازگی از سوی بلومبرگ در اختیار رسانه ها قرار گرفته است، اپل در کنفرانس WWDC 2019 برنامه خود برای بازنشستگی این برنامه را اعلام خواهد کرد (اپل دعوتنامه کنفرانس WWDC 2019 را ارسال کرد).

این اولین باری نیست که گزارشی به توقف توسعه و عدم استفاده از این نرم افزار در آینده اشاره می کند. دیروز چندین اسکرین شات از سوی 9to5Mac در اختیار رسانه ها قرار گرفت که خبر از عرضه دو اپلیکیشن جداگانه برای موزیک و برنامه های تلویزیونی می داد.

دلیل اصلی بازنشستگی این برنامه، سنگینی بیش از حد آن به علت ویژگی های مختلف است. این موضوع باعث شده کاربران تجربه مناسبی در هنگام استفاده از نرم افزار iTunes نداشته باشند.

برخی کاربران برای گوش دادن به موسیقی و یا تماشای ویدیو، به جای آیتونز از برنامه های جایگزین آن استفاده می کنند که این موضوع برای اپل یک تهدید محسوب می شود.

عرضه دو برنامه جدید به یک جای نرم افزار می تواند برای برخی خوشحال کننده نباشد. در حقیقت برخی کاربران حضور تمام اطلاعات در یک برنامه واحد را می پسندند.

برای بررسی صحت گزارش اخیر باید تا برگزاری کنفرانس WWDC 2019 صبر کنیم. در این مراسم از سیستم عامل iOS 13 نیز رونمایی می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.