چگونه امنیت واتس اپ را افزایش دهیم؟

رسانه کلیک – واتساپ دارای میلیاردها کاربر در سراسر جهان است. در ادامه نکاتی برای افزایش امنیت واتس اپ و جلوگیری از هک شدن را بیان می کنیم.

امنیت واتس اپ از اهمیت بالایی برای کاربران برخوردار است. در این مطلب راه های مختلف برای افزایش امنیت این پیام رسان و همچنین جلوگیری از هک شدن حساب واتساپ را به شما آموزش می دهیم.

افزایش امنیت واتس اپ با قفل برنامه

کاربران می توانند برنامه واتساپ را قفل کنند و برای آنلاک آن از پسورد و یا سنسور اثر انگشت استفاده کنند. با این کار اگر تلفن خود را گم کردید و یا از شما سرقت شد، فقط با باز کردن این قفل می توان به واتساپ دسترسی پیدا کرد.

افزایش امنیت واتس اپ با تایید هویت دو مرحله ای

ممکن است بعضی از کاربران با این ویژگی آشنایی نداشته باشند. تایید هویت دو مرحله ای یعنی برای وارد شدن به حساب کاربری خود ابتدا باید رمز عبور را وارد کنید، سپس از طریق پیامک یک کد برایتان ارسال می شود که تنها با وارد کردن آن می توانید وارد شوید. پس تا زمانی که هکر شماره تلفن شما را نداشته باشد، نمی تواند به این رمز دسترسی پیدا کند.

برای فعال کردن این قابلیت به تنظیمات < Account > Two-step verification بروید.

افزایش امنیت واتس اپ با قوی تر کردن رمز عبور

یک پسورد قوی می تواند از مهم ترین عوامل برای امنیت یک حساب کاربری باشد. نکته دیگری که وجود دارد این است که لازم نیست یک رمز عبور قوی توسط خودتان ساخته شود بلکه با استفاده از ابزار رمزساز Cyclonis می توانید یک پسورد قوی و ساخته شده را دریافت کرده و در قسمت Private Notes ذخیره کنید تا بعدا فراموش نشود.

افزایش امنیت واتس اپ با خروج از حساب کاربری

واتساپ قابلیتی را طراحی کرده که با اسکن کردن کد QR روی صفحه کامپیوتر توسط گوشی، می توانید از آن روی کامپیوتر بهره ببرید. این قابلیت، WhatsApp Web نام دارد. پس از هربار استفاده از واتساپ روی کامپیوتر، از حساب کاربری خود خارج شوید و یا به اصطلاح Log Out کنید تا صفحه واتساپ شما روی کامپیوتر باز نماند.

افزایش امنیت واتس اپ با کنترل عکس پروفایل

برخلاف فیسبوک و اینستاگرام، همه کاربران می توانند در واتساپ به شما پیام بدهند و یا عکس پروفایل شما را ذخیره کنند. برای جلوگیری از این اتفاق به قسمت Privacy settings مراجعه کرده، سپس بازدید کنندگان عکس پروفایلتان را از بین دو حالت No one و یا My Contacts انتخاب کنید.

افزایش امنیت واتس اپ در زمان سرقت دستگاه

در صورت گم شدن و یا به سرقت رفتن دستگاه، شما می توانید یک ایمیل برای تیم پشتیبانی واتساپ ارسال کرده تا در غیرفعال کردن حساب کاربریتان به شما کمک کند.

افزایش امنیت واتس اپ با توقف نمایش Last Seen

با انجام این کار دیگر کاربران واتساپ نمی توانند ببیند که شما آخرین بار در چه زمانی به واتساپ وصل بوده اید. البته با فعال کردن این قابلیت شما هم نمی توانید Last Seen آن ها را ببینید، اما باز هم این کار به شما برای افزایش امنیت حسابتان کمک می کند.

افزایش امنیت واتس اپ با بررسی گروه ها

ممکن است به طور معمول به گروه های مختلف دعوت شوید و یا توسط دیگران به گروه خاصی اضافه شوید. مراقب باشید که در واتساپ شماره تلفن شما با همه اعضا به اشتراک گذاشته می شود، پس قبل از ورود به گروه از سایر اعضای آن اطمینان حاصل کنید تا مورد هدف هکرها قرار نگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .