احتمال عرضه بازی Cyberpunk 2077 برای کنسول های نسل آینده

رسانه کلیک – پاول ساسکو در مصاحبه اخیر خود با وب سایت معروف یورو گیمر، از احتمال عرضه بازی Cyberpunk 2077 روی کنسول های نسل بعدی ایکس باکس و پلی استیشن خبر داد.

در جریان رویداد سالانه E3 2019، سرانجام انتظار بازیکنان به پایان رسید و استودیوی «سی دی پروجکت» رسما اعلام کرد که بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077 در میانه سال 2020 روی کنسول های نسل هشتم منتشر می شود. سپس، شرکت مایکروسافت نیز در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود به عرضه نسل نهم کنسول ایکس باکس یعنی ایکس باکس اسکارلت در تعطیلات سال آینده میلادی اشاره کرد.

با عنایت به این موارد، چند روزی است که احتمال عرضه بازی Cyberpunk 2077 برای کنسول های نسل آینده ذهن هواداران پر و پا قرص این عنوان را به خود مشغول کرده است. در همین راستا، چندی پیش آقای پاول ساسکو (Pawel Sasko)، طراح ارشد ماموریت های بازی سایبرپانک 2077، طی مصاحبه اخیر خود با وب سایت یورو گیمر به این سوال پاسخ روشنی داد.

همان طور که انتظار می رفت، ساسکو از تمرکز تیم توسعه دهنده بازی روی پلتفرم های نسل هشتم سخن گفت و در ادامه، به احتمال عرضه این عنوان برای پلتفرم های نسل بعدی نیز اشاره کرد. به گفته او، در حالی که هم اکنون سی دی پروجکت برنامه خاصی برای انتشار سایبرپانک 2077 روی کنسول های نسل نهم را ندارد، اما ممکن است که در آینده شاهد عرضه بازی برای کنسول ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 باشیم.

آقای پاول ساسکو در این باره توضیح می دهد:

در حال حاضر تمرکز ما روی این است که بازی سایبرپانک 2077 را روی سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی منتشر کنیم، اما ممکن است در آینده علاقه داشته باشیم که این اثر برای کنسول های نسل آینده نیز پورت کنیم. صادقانه بگویم این موضوعی است که باید در آینده درمورد آن تصمیم بگیریم. در حال حاضر، ما فقط روی کنسول نسل کنونی متمرکز شده ایم.

با توجه به اینکه عنوان سایبرپانک 2077 در آخرین سال چرخه عمر کنسول های نسل هشتم به دست بازیکنان می رسد، عرضه این اثر روی پلتفرم های نسل بعدی چندان عجیب و دور از انتظار نیست؛ چه بسا که بسیاری از بازیکنان سایبرپانک 2077 را به عنوان یکی از بهترین و بزرگ ترین آثار ویدیویی چند سال اخیر می دانند.

گفتنی است؛ بازی Cyberpunk 2077 در تاریخ 28 فروردین 99 (16 آوریل 2020) توسط شرکت «سی دی پروجکت رد» روی سه پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.