بتای دوم سیستم عامل iOS 13 عرضه شد

رسانه کلیک – اپل بتای دوم سیستم عامل iOS 13 را عرضه کرد. نسخه پایدار این سیستم عامل در پاییز سال جاری میلادی منتشر می شود.

نزدیک به دو هفته پیش، اپل در کنفرانس توسعه دهندگان خود از نسخه جدید سیستم عامل های خود رونمایی کرد (سیستم عامل iPadOS مخصوص آیپدهای اپل رونمایی شد). اپل به تازگی دومین بتای این سیستم عامل ها را عرضه کرده است.

در صورتی که هم اکنون در حال استفاده از نسخه بتای iOS 13، سیستم عامل iPadOS 13، مک او اس کاتالینا، watchOS 6 و tvOS 13 هستید، یک بروزرسانی جدید برای شما عرضه شده است (سیستم عامل iOS 13 با تغییرات گسترده از راه رسید).

بزرگترین تغییر در سیستم عامل iOS 13 و iPadOS 13 مربوط به امکان پیکربندی پروفایل است. در گذشته تنها راه نصب بتای این سیستم عامل، استفاده از مک مجهز به سیستم عامل کاتالینا 10.15 و فلش ایمیج بود. هم اکنون می توانید به راحتی پروفایل را روی گوشی هوشمند خود دانلود، نصب و سپس آپدیت را به صورت OTA دریافت کنید.

اپل با عرضه هر بتا از سیستم عامل خود، تغییرات زیادی را در آن اعمال می کند که مسلما تمام آن ها برای کاربران عادی جذاب نیست. در آپدیت جدید شاهد رفع برخی باگ های گذشته هستیم؛ با این حال هنوز راه زیادی برای رفع تمام مشکلات این سیستم عامل جدید وجود دارد.

برای دریافت بتای عمومی سیستم عامل آی او اس 13 باید تا ماه جولای صبر کنید. احتمالا اپل پس از عرضه بتا 3، تصمیم به انتشار عمومی این سیستم عامل می گیرد.

اپل در نسخه های کنونی iOS 13 و iPadOS 13 به این موضوع اشاره دارد که اگر توسعه دهنده نیستید، تا عرضه عمومی آن صبر کنید. این سیستم عامل ها هنوز به اندازه کافی پایدار نبوده و مشکلاتی را برای کاربران عادی ایجاد می کند. این موضوع در رابطه با watchOS 6 نیز صادق است (سیستم عامل watchOS 6 به صورت رسمی معرفی شد).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.