جدول فروش هفتگی بریتانیا: صدرنشینی Super Mario Maker 2

رسانه کلیک – موسسه تحلیلگر «چارت ترک» ساعاتی پیش فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته اول تیر 98 در کشور بریتانیا را به اشتراک گذاشت.

گروه آماری چارت ترک که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را بر عهده دارد، چندی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به شنبه 8 تیر (29 ژوئن) را منتشر کرد که بر اساس آن، جدیدترین اثر ویدیویی شرکت نینتندو به نام Super Mario Maker 2 با عرضه موفق خود، به صدرنشینی بازی Crash Team Racing Nitro-Fueled خاتمه داد و توانست در هفته اول انتشار خود، جایگاه نخست جدول این هفته بریتانیا را تصاحب کند.

«سوپر ماریو میکر 2» اثر تقریبا بی نقصی است که به لطف آزادی عمل بسیار بالا، بازیکنان متناسب با سلیقه و خلاقیت خود می توانند مراحل مختلفی را خلق کرده و از تجربه آن ها لذت ببرند. خوشبختانه، این عنوان ضمن اینکه مکانیزم های جدید زیادی در خود جا داده، به تمامی المان های مثبت نسخه قبلی خود نیز پایبند بوده و تجربه لذت بخشی از دنیای ماریو را در قالب بازی دو بعدی برای شما به ارمغان می آورد. عرضه این اثر، بازی جدید شرکت اکتیویژن بلیزارد یعنی Crash Team Racing Nitro-Fueled را تحت تاثیر قرار داد و این عنوان با تجربه کاهش فروش 48 درصدی به نسبت هفته گذشته، هم اکنون در رده دوم جدول حضور دارد.

رتبه های سوم و چهارم جدول این هفته به ترتیب به آثار ویدیویی جدید شرکت کد مسترز و سگا یعنی F1 2019 و Judgement تعلق دارد. در ادامه، بازی Mario Kart 8 در مکان پنجم جدول به چشم می خورد که ظاهرا عرضه Super Mario Maker 2 تاثیر مثبتی روی فروش این عنوان گذاشته است؛ به طوری که ماریو کارت 8 در این هفته با افزایش فروش 39 درصدی مواجه شده و از رده هشتم به رده پنجم نقل مکان کرده است.

پرفروش ترین بازی های هفته اول تیر 98

دو بازی خارق العاده راک استار گیمز به نام های Red Dead Redemption II و Grand Theft Auto V نیز به ترتیب در جایگاه ششم و هفتم جدول دیده می شوند. اما بیشترین جهش این هفته، مربوط به بازی Assassin’s Creed Odyssey می شود که به لطف اعمال تخفیف وسوسه انگیز، با افزایش فروش 136 درصدی رو‌به‌رو شده و با صعود 26 پله ای، بار دیگر به جمع 10 بازی پرفروش هفتگی بریتانیا ملحق شده و از رده سی و چهارم به رده هشتم جدول آمده است.

عرضه نسخه فیزیکی بازی Bloodstained: Ritual of the Night برای کنسول نینتندو سوییچ منجر به افزایش فروش 60 درصدی این اثر شده و در حال حاضر این عنوان در رده نهم جدول حضور دارد. در انتها، میزان فروش بازی محبوب Super Smash Bros Ultimate در هفته اول تیر نزدیک به 14 درصد افزایش یافت که باعث صعود یک پله ای و قرارگیری در رده دهم جدول شد. نکته جالب این گزارش، غیبت بازی FIFA 19 در میان 10 بازی پرفروش هفتگی بریتانیا است که به خاطر عرضه بازی های جدید، با 18 پله سقوط در رده بیستم قرار گرفته است.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته اول تیر 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی و استودیوی سازنده مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی

جایگاه قبلی

نام بازی

شرکت ناشر

1Super Mario Maker 2نینتندو
2اولCrash Team Racing Nitro-Fueledاکتیویژن بلیزارد
3F1 2019کد مسترز
4Judgementسگا
5هشتمMario Kart 8نینتندو
6پنجمRed Dead Redemption IIراک استار گیمز
7هفتمGrand Theft Auto Vراک استار گیمز
8سی و چهارمAssassin’s Creed Odysseyیوبی سافت
9هفدهمBloodstained: Ritual of the Night505 گیمز
10یازدهم
Super Smash Bros Ultimate
نینتندو

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.