آموزش اینستاگرام

جدول فروش هفتگی بریتانیا: ادامه صدرنشینی Super Mario Maker 2

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – موسسه تحلیلگر «چارت ترک» ساعاتی پیش از فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته دوم تیر 98 در کشور بریتانیا پرده برداشت.

گروه آماری چارت ترک که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را بر عهده دارد، چندی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به شنبه 15 تیر (6 جولای) را منتشر کرد که بر اساس آن، به نظر می رسد بازی Super Mario Maker 2 کماکان به فروش رو به رشد خود ادامه می دهد و برای دومین هفته متوالی، در صدر جدول پرفروش ترین بازی های بریتانیا قرار گرفته است.

گزارش ها نشان می دهد که میزان فروش بازی «سوپر ماریو میکر 2» چیزی در حدود 47 درصد نسبت به هفته اول انتشار خود کاهش یافته که این میزان برای هفته دوم عرضه یک اثر، چندان تعجب آور نیست. با این حال، بازی مذکور همچنان رده نخست جدول را به خود اختصاص داده و دوره های خوب و پردرآمدی را برای شرکت نینتندو رقم زده است.

از آنجا که طی این هفته شاهد عرضه بازی جدیدی نبودیم، تغییرات خاصی در رده های بالای جدول ایجاد نشده و عنوان پرطرفدار Crash Team Racing Nitro-Fueled با وجود کاهش فروش 45 درصدی، برای دومین هفته متوالی در رده دوم جدول به چشم می خورد. جدیدترین اثر ویدیویی شرکت کد مسترز یعنی F1 2019 نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در حالی که فروش آن نزدیک به 57 درصد نسبت به هفته اول انتشار کاهش یافته، کماکان رده سوم جدول را برای دومین هفته پی در پی تصاحب کرده است.

پرفروش ترین بازی های هفته دوم تیر 98

دیگر آثار برتر انحصاری کنسول نینتندو سوییچ به نام های Mario Kart 8: Deluxe و Super Smash Bros Ultimate به فروش قابل توجه خود ادامه می دهند؛ به طوری که فروش هر یک به ترتیب با افزایش 9 و 21 درصدی مواجه شده و هم اکنون با یک و پنج پله صعود، در رده های چهارم و پنجم جدول جای گرفته اند.

نکته جالب گزارش این هفته، پیشی گرفتن فروش بازی Grand Theft Auto V از Red Dead Redemption II است که حضور این شاهکار تکرارنشدنی راک استار گیمز را در رده ششم جدول در پی دارد. بازی محبوب اساسین کرید اودیسه نیز با یک پله صعود، هم اکنون در رده هفتم جدول دیده می شود. در ادامه، اثر «رد دد ردمپشن 2» از جایگاه ششم به جایگاه هشتم جدول نقل مکان کرده است.

موفق ترین و پرافتخارترین بازی نینتندو سوییچ، The Legend of Zelda: Breath of the Wild پس از چند هفته غیبت، بار دیگر به جمع ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا پیوست و در حالی که گزارش ها از کاهش فروش 9 درصدی آن حکایت دارند، این اثر با دو پله صعود، رده نهم جدول را به خود اختصاص داده است. در انتها، بازی مبارزه ای Mortal Kombat 11 نیز با یک جهش 14 پله ای، خود را به رده دهم جدول رسانده است. عدم حضور بازی FIFA 19 در لیست ده بازی پرفروش هفتگی بریتانیا همچنان ادامه دارد. لازم به ذکر است؛ میزان فروش نسخه فیزیکی این عنوان در مقایسه با هفته گذشته، نزدیک به 14 درصد افزایش داشته است.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته دوم تیر 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی و استودیوی سازنده مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی

جایگاه قبلی

نام بازی

1اولSuper Mario Maker 2
2دومCrash Team Racing Nitro-Fueled
3سومF1 2019
4پنجمMario Kart 8: Deluxe
5دهمSuper Smash Bros Ultimate
6هفتمGrand Theft Auto V
7هشتمAssassin’s Creed Odyssey
8ششمRed Dead Redemption II
9یازدهمThe Legend of Zelda: Breath of the Wild
10بیست و چهارمMortal Kombat 11

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.