هواوی همچنان به سرمایه گذاری در حوزه 5G ادامه می دهد

رسانه کلیک – هواوی به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو در صنعت مخابرات دنیا شناخته می‌شود؛ فعالیت‌های این شرکت در حوزه 5G نشان داده که دستیابی به این فناوری بدون آن امری نزدیک به محال است.

هفته گذشته در شهر ووژن چین، یازدهمین گردهمایی گروه کاربری هواوی برگزار شد تا به بررسی وضعیت این شرکت در حوزه‌های مختلف فناوری از جمله 5G، هوش مصنوعی و روش‌های رشد بیشتر و ایجاد شتاب در آنها پرداخته شود.

در بخش سخنرانی اصلی این مراسم ایان دینگ، از مدیران ارشد این شرکت درباره توسعه صنایع هوش مصنوعی، 5G و برنامه‌های هواوی در چهار فاز برنامه‌ریزی، توسعه، عملیات و بهینه‌سازی، صحبت و به این موضوع اشاره کرد که این غول فناوری چینی قصد دارد یک پلتفرم کامل 5G را برای کاربران و شرکت‌ها ارائه دهد؛ در واقع هواوی با سرمایه‌گذاری عظیم خود در حوزه 5G می‌تواند اپراتورها و کاربران را به این فناوری مجهز کند.

دینگ همچنین به این نکته اشاره کرد: «هواوی به افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه 5G ادامه خواهد داد و تلاش می‌کند شرکا و مشتریانش بتوانند به ایده‌های خود جامه عمل بپوشانند.»

پیش از این نیز یکی از مدیران Huawei به صورت رسمی اعلام کرده بود که این شرکت قصد دارد 10 میلیارد یوآن دیگر به سرمایه‌گذاری خود در 5G اضافه کند تا بتواند اهداف تعیین شده برای این فناوری را با سرعت بیشتری به نتیجه برساند.

در بسیاری از شرکت‌ها ارائه خدمات در حوزه فناوری 5G در دو سطح کاربر و سرویس‌دهنده محدود به یک سمت سازمانی است و به صورت حداقلی در این حوزه حضور دارند؛ اما هواوی برنامه متفاوتی دارد و علاوه بر فعالیت‌های خود در حوزه زیرساخت، توجه ویژه‌ای نیز به حوزه کاربری و ارائه دستگاه‌هایی دارد که بتوان به کمک آنها از شبکه‌های 5G استفاده کرد.

گوشی هوشمند Huawei Mate 20 X 5G به عنوان اولین گوشی هوشمند با توانایی استفاده از شبکه 5G، مدتی قبل توسط مسئولان این شرکت معرفی شده بود و به زودی روانه بازار می‌شود.

گوشی Huawei Mate 20 X 5G دستگاهی ویژه برای لذت بردن و استفاده از خدماتی است که 5G در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در این گوشی چیپست قدرتمند Kirin 980 به همراه مودم Balong 5000 5G ساخت هواوی به همراه باتری با ظرفیت 4200 میلی‌آمپر ساعتی استفاده شده که با شارژر قدرتمند و سریع 40 واتی عرضه می‌شود.

هواوی ثابت کرده که عزمی جدی برای توسعه هر چه بیشتر 5G در همه سطوح دارد و در این راه سرمایه‌گذاری بسیار بزرگی را با تمرکز بر هر دو سطح کاربران و سرویس‌دهنده انجام داده تا بتواند حلقه ارائه خدمات 5G را به صورت گسترده تکمیل کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.