آموزش اینستاگرام

ششمین IT weekend دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – آی تی ویکند رویدادی است که فعالان موفق حوزه فناوری اطلاعات تجربیات خود را با مخاطبان به اشتراک می گذارند. به تازگی ششمین IT weekend دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است.

صبح روز پنج شنبه، ششمین IT weekend دانشگاه صنعتی شریف با حضور فعالان این حوزه برگزار شد. این رویداد هر سال دو مرتبه برگزار می شود. نایب رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت در ششمین IT weekend ویکند دانشگاه صنعتی شریف، معتقد است افراد برای موفقیت باید بین تفکرات مختلف دست به انتخاب زده و مسیر زندگی شان را بر اساس آن مشخص کنند.

سجاد بنابی گفت: «تحریم، تورم، فقر، عدم شفافیت، ناکارآمدی، فساد و… نکاتی هستند که می توان راجع به هر کدامشان ساعت ها صحبت کرد. با این موضوع و مشکلات زندگی تا ابد وجود دارد. مانند میکروبی که به بدن وارد می شود و با عینکی که فکر می کند واقع بینی است، زندگی را تلخ و کارایی را کم کند.»

بنابی تجربیات خود را با حاضرین در میان گذاشت و افزود: «می توانیم تا ابد غر بزنیم و هیچ کاری نکنیم اما راه دیگری هم وجود دارد؛ می توانیم برای مشکلات راه حل پیدا کنیم. برای موفقیت نیاز است میزان مفید بودن را هر روز با معیارهای مناسب اندازه بگیریم و عملکردمان را بسنجیم. برای این کار باید به خیلی چیزها فکر کنیم. به اینکه چقدر خودخواه باشیم؟ خوب و بد آن را نمی دانم اما خودخواهی شرط بقای موجودات زنده است. گاهی اوقات در زندگی تصمیماتی می گیریم که به آن فکر نمی کنیم، این‌ها تصمیمات هیجانی و لحظه ای هستند که منجر به شکست می شوند.»

او ادامه داد: «منفعت جمعی یک تیم و گروه چقدر بر منفعت فردی ترجیح دارد؟ می توان شعاری صحبت کرد و گفت اول تیم مهم است و بعد خودمان. اما در عمل به نفع جمع عمل نمی کنیم. نکته دیگری که فرد را در رسیدن به موفقیت دچار تردید می کند، این است که آینده نگر باشد و به منافع بلندمدت فکر کند یا در کوتاه مدت دنبال بالا بردن سود لحظه ای باشد؟ در این فضا خیلی از افراد دچار مشکل می شوند. باید به این مساله فکر کرد. خیلی از ما آدم های پروژه هستیم. در طول پروژه از خواب و زندگی می زنیم تا کاری که به ما محول شده است، به خوبی انجام دهیم.  با این دید کار پروژه خوب پیش می رود اما اطرافیان ناراضی می شوند. در برخی کارها ناچاریم این طور رفتار کنیم اما باید حواسمان باشد چه چیزی را در مقابل چه چیزی از دست می دهیم.»

او در انهای صحیت هایش در آی تی ویکند افزود: «آدمی که مدام غر می زد، در واقع یک سبک زندگی و رفتاری را دنبال می کند؛ ممکن است از رسیدن به موفقیت دور شود، ما هستیم که آینده را می سازیم. اینکه می خواهیم چه کسی باشیم و به چه کسی تبدیل شویم دست خودمان است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.