دونالد ترامپ مخالف بیت کوین و ارزهای دیجیتال است

رسانه کلیک – رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ ارزهای رمزنگاری‌شده را غیرقابل اعتماد دانست. او رمزارزها را ملزم به اطاعت از قوانین بانکی کرد.

BUSINESS INSIDER در گزارشی نوشت: «ترامپ از رمزارزها خصوصا بیت‌کوین و ارز رمزنگاری‌شده لیبرا فیسبوک، که توسط شرکت‌هایی مانند اوبر و مسترکارت حمایت می‌شود، انتقاد کرد.»

او در توییتی گفت که طرفدار بیت‌کوین و رمزارزهای دیگر نیست، زیرا آنها پول نیستند و ارزششان کم و ناپایدار است. دارایی‌های کریپتو تنظیم‌ نشده می‌توانند رفتارهای غیرقانونی از جمله تجارت مواد مخدر و دیگر فعالیت‌های غیرقانونی را تسهیل کنند.

ترامپ با اشاره به این نکته که ارز رمزنگاری شده لیبرا فیسبوک قابل اعتماد نیست، گفت: «اگر فیسبوک و شرکت‌های دیگر می‌خواهند به بانک تبدیل شوند، باید به‌دنبال یک چارتر جدید بانکی و بر پایه تمامی قوانین بانکی، همانند بانک‌های ملی و بین‌المللی باشند.»

 ترامپ، ارزهای فیات، به‌خصوص دلار آمریکا را قابل اعتمادترین ارز در دنیا دانست. جالب است بدانید قیمت بیت‌کوین که به اعتقاد او کم ارزش است، نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد رشد داشته و در ۱۱ جولای ۲۰۱۹، معادل ۱۱ هزار ۴۵۰ دلار آمریکا بوده است.

دونالد ترامپ در توییتی گفت: «ما در آمریکا فقط یک ارز واقعی داریم که اکنون قدرتمند‌تر از قبل شده و قابل اعتماد است. تاکنون این دلار به‌عنوان ارز غالب در جهان شناخته شده است و همیشه نیز شناخته‌ شده خواهد ماند».

بنابراین ترامپ به جمعی از سیاست‌مدارانی می‌پیوندد که از رمزارز لیبرا فیسبوک انتقاد می‌کنند. هفته بعد دیوید مارکز، رئیس پروژه رمزارز فیسبوک در خصوص برنامه‌های شرکت برای لیبرا و نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی، در مجلس سنا شهادت می‌دهد.

شایان ذکر است؛ ترامپ این نظرات را روزی گفت که در کاخ سفید، توییتر و فیسبوک را به سانسور کردن او و نظرات محافظه‌کارانه‌اش متهم کرد.

هرچند رگولاتورهای آمریکا در خصوص اینکه کدام رمزارز را ایمن، ارز یا کالا درنظر گیرند، دیدگاه‌های متفاوتی دارند، اما وزیرخزانه‌داری، استیو منوچین گفت که نگران این است که این رمزارزها برای فعالیت‌های غیرقانونی استفاده شود. او به CNBC گفت: «تمرکز اصلی من بر تمامی رمزارزها و هم‌چنین بیت‌کوین است و اطمینان حاصل کردن از اینکه از آنها در فعالیت‌های غیرقانونی استفاده نشود. پس در آمریکا، بر طبق قوانین این کشور اگر فعالیت شما در حوزه کیف پول‌های بیت‌کوین است، پس باید بر طبق قوانین بانکی عمل کنید.»

انجمن بلاکچین در پاسخ به دونالد ترامپ از او خواست تا از این تکنولوژی حمایت کند؛ تکنولوژی که پتانسیل رشد اقتصاد آمریکا را دارد و قدرت را از تکنولوژی‌های انحصاری گرفته و به دست مردم می‌دهد.

او توییت کرد: «اگر به رهبری ایالات متحده آمریکا اهمیت می‌دهید، پس باید به سیاست‌هایی که به رشد صنعت کمک می‌کنند نیز اهمیت دهید.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.