اسکاتلند موفق به تامین انرژی تمام منازل از طریق توربین بادی شد

رسانه کلیک – مطابق اخبار اخیر، اسکاتلند موفق شده تولید انرژی الکتریسیته از طریق توربین های بادی را به دو برابر نیاز خود برساند.

این حقیقت که اسکاتلند دارای تعداد زیادی مزرعه باد است بر هیچ کس پوشیده نیست، اما اکنون مشخص شده که این توربین ها قادر به تولید چه میزان الکتریسیته هستند. داده های WeatherEnergy نشان می دهد که توربین های بادی اسکاتلند بین ماه های ژانویه تا ژوئن، موفق به تولید بیش از 9.8 میلیون مگاوات ساعت انرژی الکتریسیته شده اند که در واقع معادل انرژی لازم برای 4.47 میلیون خانه است؛ در حالی که در اسکاتلند تعداد خانه ها تقریبا نصف این عدد است. مولدهای انرژی الکتریکی، به لحاظ نظری مازاد انرژی لازم برای تامین بخش عظیمی از انگلستان شمالی را تولید کرده اند.

دولت اسکاتلند اکنون نیز برنامه هایی برای بهبود منابع انرژی خود دارد. این کشور امیدوار است بتواند تا سال 2050، نیمی از انرژی خود را از طریق نیروهای تجدیدپذیر تولید کند. دولت این کشور همچنین امیدوار است تا سال 2050، خروجی گاز کربن دی اکسید را به صفر برساند. خبرهای جدید نیز حاکی از این هستند که این کشور در حال پیشروی در راستای برنامه های خود است.

زمان وقوع این اتفاق نیز حائز اهمیت است. انگلستان اخیرا فعالیت هایی در راستای کاهش مصرف زغال سنگ انجام داده و در ماه مه، دو هفته از منابعی که خروجی کربن دی اکسید زیادی داشتند، استفاده نکرده است. اگر اسکاتلند و سایر کشورهایی که قادر به تولید میزان زیادی انرژی از طریق توربین های بادی هستند بتوانند خروجی خود را به سایر نقاط صادر کنند، مناطقی که توربین بادی ندارند نیز می توانند وابستگی خود به منابع انرژی آسیب زا را کاهش دهند.

تحقق چنین هدفی برای سایر کشورها ممکن است دشوار باشد. مزارع باد همچون پنل های خورشیدی، نیازمند محیط های مناسبی برای خروجی بالا هستند. اسکاتلند دارای مسیرهای باد قوی، خطوط ساحلی وسیع و ویژگی های طبیعی دیگری است که تولید انرژی را راحت تر می کنند؛ با این حال این کشور دارای جمعیت اندکی است. این موضوع همچنین نشان می دهد وضعیت انرژی های تجدیدپذیر در جهان به نقطه ای رسیده که تا پیش از این، به نظر غیر قابل دسترس می رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .