نسخه جدید پیام رسان واتساپ برای سیستم عامل KaiOS منتشر شد

رسانه کلیک – سرانجام نسخه رسمی پیام رسان واتساپ برای سیستم عامل KaiOS عرضه شد. این سیستم عامل در محصولاتی مانند نوکیا 8110 مورد استفاده قرار گرفته است.

سیستم عامل KaiOS از زمان انتشار خود تاکنون، رفته رفته محبوبیت بیشتری بین کاربران پیدا کرده و همین موضوع باعث شده اپلیکیشن های مختلف، نسخه جدیدی برای آن عرضه کنند. حال کاربران این سیستم عامل با دستگاه های مجهز به رم 256 و 512 مگابایتی، قادر به دانلود پیام رسان واتساپ از طریق KaiStore خواهند بود. همچنین در گوشی هایی که در نیمه دوم سال جاری عرضه می شوند، این پیام رسان به صورت پیش فرض نصب می شود. نسخه KaiOS واتساپ هر دو قابلیت برقراری تماس و ارسال پیام را خواهد داشت و همچون نسخه های اندروید و آی او اس، از رمزنگاری end to end بهره می برد.

سیستم عامل KaiOS

پیش از این نسخه های مختلف واتساپ برای دستگاه های خاص یا مناطق خاصی منتشر شده بود، اما این اولین بار است که به صورت جهانی، تمامی دستگاه های مجهز به این سیستم عامل قادر به استفاده از این پیام رسان خواهند بود. دستگاه هایی که در حال حاضر از سیستم عامل KaiOS استفاده می کنند شامل Cat B35 ،Doro 7060 ،JioPhone ،JioPhone 2 ،MTN Smart ،Orange Sanza و نوکیا 8110 می شوند.

کاربرانی که سراغ گوشی هایی همچون نوکیا 8110 می روند، اغلب به دنبال دور شدن از اپلیکیشن های مدرن هستند. البته برخی نیز دلایل کافی همچون قیمت ارزان، سادگی و عمر طولانی باتری را دارند تا چنین گوشی خریداری کنند. حال با در نظر گرفتن اهمیت بالای واتساپ در برقراری ارتباط در طول روز در میان اکثر مردم، کاربران سیستم عامل KaiOS از داشتن آن محروم نخواهند شد.

تولید و عرضه KaiOS ابتدا از ناامیدی فایرفاکس از ایده سیستم عامل گوشی شکل گرفت و تاکنون تجربه موفقی نیز بوده است. به طوری که کمپانی گوگل علاقه زیادی به سرمایه گذاری روی این سیستم عامل دارد. در ابتدای سال جاری نیز، قابلیت تایپ صوتی توسط Google Assistant روی این پلتفرم عرضه شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .