دولت با استخراج بیت کوین موافقت کرد

رسانه کلیک – دولت در نهایت موافقت خود با استخراج بیت کوین را اعلام کرد. ماینینگ ارزهای دیجیتال مانند سایر فعالیت های اقتصادی مشمول مالیات خواهد بود.

هیات وزیران با ریاست حسن روحانی، جلسه ای برای بررسی وضعیت استخراج ارزهای دیجیتال برگزار کردند. در طی این جلسه، دولت با استخراج بیت کوین موافقت کرد که البته این کار یک فعالیت اقتصادی محسوب شده و ملزم دریافت مجوز از وزارت صمت است.

دولت به این موضوع اشاره کرده که استفاده از ارزهای دیجیتال ریسک های مخصوص به خود را دارد که شامل حمایت و ضمانت دولت و سیستم بانکی نمی شود. با توجه به این موضوع، افراد خود باید ریسک معامله با ارزهای دیجیتال را بپذیرند. لازم به ذکر است؛ استفاده از ارزهای دیجیتال برای مبادلات داخل کشور مجاز نیست.

نوسانات قیمت بیت کوین

دولت اعلام کرده استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مانند فعالیت های صنعتی دیگر، مشمول مالیات خواهد بود. در این میان باید به معافیت از مالیات ماینرها نیز اشاره کرد. در صورتی که شرکتی بتواند ارز دیجیتال صادر کند و ارز حاصل از آن را به چرخه اقتصادی کشور برگرداند، مشمول مالیات نمی شود.

باید دید این تصمیم دولت و همچنین وضع مالیات روی استخراج ارزهای دیجیتال، چه واکنشی از سوی ماینرها در پی دارد. همانطور که می دانید، استخراج رمز ارزها نیاز به برق زیادی دارد که با توجه به نرخ پایین آن در کشور، بسیاری مشغول به ماینینگ هستند. در همین راستا، باید منتظر اعلام قیمت دقیق برق برای این صنعت جدید در کشور باشیم. گفته شده قیمت برق برای استخراج رمز ارزها برابر با قیمت برق صادراتی است.

1 نظر
  1. Vipromise می گوید

    قطعا آینده رو این ارز های دیجیتال رقم میزنن .. امیدوارم مثل بقیه موارد نباشه و فرهنگ درست استفاده کردن ازشون رو هم داشته باشیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.