فروش پلی استیشن 4 از مرز 100 میلیون دستگاه عبور کرد

رسانه کلیک – طبق گزارش مالی اخیر شرکت سونی، میزان فروش پلی استیشن 4 تا پایان ماه ژوئن امسال به بیش از 100 میلیون دستگاه در سراسر جهان رسیده است.

با وجود اینکه زمان چندان زیادی به اتمام چرخه عمر کنسول های نسل هشتم باقی نمانده، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4 و نینتندو سوییچ همچنان به روند فروش صعودی خود ادامه داده و شرکت های مایکروسافت و سونی کماکان کنسول های خود را راهی بازار می کنند. در این میان، PS4 که به خاطر عملکرد عالی خود در نسل هشتم به عنوان پرفروش ترین کنسول نسل حاضر شناخته می شود، هم اکنون از لحاظ فروش رکورد جدیدی را برای خانواده پلی استیشن به ثبت رسانده است.

در همین رابطه، چندی پیش جلسه ارائه گزارش مالی شرکت سرگرمی های تعاملی سونی با حضور جمعی از مدیران و سرمایه گذاران برگزار شد که در جریان این نشست، مثل همیشه سونی آمار و ارقام جدیدی از عملکرد پلی استیشن 4 و آثار این کنسول طی سه ماه اخیر به اشتراک گذاشت. به گفته این شرکت ژاپنی، میزان فروش پلی استیشن 4 در نهایت از مرز 100 میلیون دستگاه عبور کرده که این موضوع بار دیگر موفقیت عالی این کنسول را به رخ رقیب دیرینه خود یعنی ایکس باکس می کشد.

به بیان دقیق تر، سونی در بازه زمانی 12 فروردین (1 آوریل) الی 9 تیر (30 ژوئن) نزدیک به 3.2 میلیون دستگاه PlayStation 4 راهی بازارهای جهانی کرده که در مجموع، فروش این کنسول به بیش از 100 میلیون دستگاه رسیده است. جالب است بدانید که سونی میزان فروش پلی استیشن 4 طی سال 2019 – 2020 خود را برابر با 16 میلیون دستگاه پیش بینی کرده بود که در گزارش اخیر، این رقم به 15 میلیون دستگاه کاهش یافته است. موضوعی که با توجه به معرفی مختصر این شرکت از کنسول پلی استیشن 5 و تعیین زمان عرضه ایکس باکس اسکارلت، کاملا منطقی است. افزون بر این، عدم انتشار بازی های انحصاری روی پلی استیشن 4 بی شک در ادامه سال جاری تاثیر منفی روی فروش این دستگاه خواهد گذاشت.

فروش پلی استیشن 4

از میزان فروش پلی استیشن 4 که بگذریم، سونی گزارش جدیدی از فروش آثار ویدیویی این کنسول نیز منتشر کرده است. بر این اساس، درآمد حاصل از فروش بازی های این پلتفرم طی سه ماه اخیر (بازه زمانی مذکور) با کاهش 3.1 درصدی، به رقم 0.672 میلیارد دلار رسیده که این گزارش شامل عناوین انحصاری و Third Party می شود. علاوه بر این ها، شرکت سونی تعداد کاربران سرویس پلی استیشن پلاس را برابر با 36.2 میلیون نفر اعلام کرده که در مقایسه با گزارش مالی قبلی این شرکت، چیزی در حدود 400 هزار نفر از تمدید اشتراک خود امتناع کرده اند.

با همه این ها، فراموش نکنید که سونی حداقل یک سال با آغاز نسل بعدی کنسول ها فاصله دارد که در این بازه آثار بزرگی همچون The Last of Us Part II به صورت انحصاری در اختیار کاربران کنسول پلی استیشن 4 قرار خواهد گرفت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.