آموزش اینستاگرام

حذف چهار صفر از پول ملی کشور

همراه اول در کلیک

 رسانه کلیک – لایحه پیشنهادی بانک مرکزی مبنی بر تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان و حذف چهار صفر در هیات دولت تصویب شد.

 بالاخره پس از مدت‌ها، در جلسه امروز صبح هیئت دولت به ریاست حسن روحانی، رئیس جمهور کشور لایحه پیشنهادی بانک مرکزی مبنی بر تغییر واحد پول ملی از ریال به تومان و حذف چهار صفر به تصویب رسید.

این تصمیم با در نظر گرفتن اهدافی چون حفظ کارایی پول ملی، تسهیل و بازیابی نقش ابزارهای پرداخت نقد در تبادلات پولی داخلی، هماهنگی با آنچه در فرهنگ و عرف جامعه درباره واحد پول ملی رواج یافته است، اتخاذ شد.

کاهش هزینه چاپ و نشر اسکناس و نیز رفع مشکلاتی از قبیل استفاده از ارقام بزرگ در مبادلات ساده روزمره، معضلات شمارش و حمل حجم بالای اسکناس و سکه و خارج شدن مسکوکات از چرخه مبادلات اقتصادی کشور، از دیگر اهداف لایحه یاد شده است.

علی ربیعی، سخنگوی دولت در حاشیه جلسه هیئت وزرا در جمع خبرنگاران گفت: «در جلسه امروز هیئت دولت کلیات لایحه حذف چهار صفر از پول ملی در دولت تصویب شد.»

وی با بیان این نکته که جزئیات این لایحه در جلسات آتی دولت بررسی می‌شود، افزود: «سعی می‌کنیم لایحه را با فوریت به مجلس ارسال کنیم.» با مصوبه هیئت دولت در رابطه با حذف چهار صفر از پول ملی، واحد تومان ده هزار ریالی یک تومان جدید خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.