ماهواره مخابراتی ناهید 1 آزمایش‌های نهایی خود را به پایان رساند

رسانه کلیک – آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توییتر و صفحه اینستاگرام شخصی خود خبر به اتمام رسیدن آزمایش‌های نهایی ماهواره مخابراتی ناهید 1 را منتشر کرد.

زمزمه های پرتاپ ماهواره ایرانی به ابتدای سال جاری باز می گردد. چندی پیش حسین صمیمی، رئیس پژوهشگاه فضایی خبری مبنی بر پرتاپ ماهواره‌های مخابراتی «ناهید ۱» و «پارس ۱» را اعلام کرده بود. ظاهر امر نشان دهنده این است که آزمایش‌های نهایی ماهواره مخابراتی ناهید 1 به پایان رسیده است.

جهرمی در رابطه با اتمام آزمایش این پروژه در صفحه اینستاگرام و توییتر خود نوشت: «در راه پیشرفت، توقف ممنوع. آزمایش‌های نهایی ماهواره مخابراتی ناهید 1 به پایان رسید. زیباست نه؟»

شایان ذکر است؛ در سال گذشته ماهواره پیام به دلیل نداشتن سرعت لازم نتوانست روی مدار قرار گیرد. از طرفی ماهواره دوستی با مشکلات دیگری دست به گریبان شد و نتوانست روی مدار قرار گیرد. در مدار قرار نگرفتن ماهواره‌ها امری طبیعی است که بارها در سایر کشورها نیز اتفاق افتاده است.

آذری جهرمی با استفاده از هشتگ «آینده روشن»، نوید آینده ای روشن را به مردم داده و امیدوار است این بار آینده ای متفاوت تر در انتظار ناهید 1 باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .