الگوریتم جدید گوگل برای موتور جستجوی آن معرفی شد

رسانه کلیک – به استناد اخبار جدید، الگوریتم جدید گوگل برای موتور جستجوی آن، نتایجی را که ممکن است در طی زمان دچار تغییراتی شوند، ساده تر می کند.

زمانی که از گوگل برای یافتن جواب سوالاتی به خصوص استفاده می کنید، ممکن است توجه کرده باشید که موتور جستجو تلاش می کند مرتبط ترین نتایج را در فرمتی قابل خواندن و مستقیم در صفحه نتایج جستجو برای شما به نمایش درآورد. به استناد اخبار جدید، الگوریتم جدید گوگل قرار است به نحوی ارائه شود که این صفحات اطلاعاتی را که Featured Snippet نام دارند، برای کاربر مرتبط تر کند.

ایده پشت این تغییر از آن جا ناشی شده که برخی از اطلاعات ممکن است در طی زمان تغییر کنند و زمانی که شما برای آن موضوع خاص جستجو می کنید، انتظار دارید که جدیدترین اطلاعات را دریافت کنید. برای مثال، اطلاعاتی مانند قیمت ارز دائما در حال تغییر هستند. در مقابل پاسخ سوالاتی مانند “چرا رنگ آسمان آبی است؟” قرار نیست در طی زمان تغییر کنند.

زمانی که جستجویی در گوگل انجام می دهید، موتور جستجو وب را جهت یافتن مرتبط ترین نتایج جستجو می کند، با این همه ممکن است این نتایج همواره جدیدترین نتایج موجود نباشند چون الگوریتم فعلی گوگل متوجه حساس به زمان بودن برخی از اطلاعات نمی شود.

در مقابل، الگوریتم جدید گوگل با این هدف ایجاد شده که درک موتور جستجو را از اطلاعاتی که ممکن است در طی زمان تغییر کنند، افزایش داده و از این طریق، جدیدترین و مرتبط ترین نتایج را نمایش دهد. برای مثال، اگر در حال جستجو برای تاریخ یک شوی جدید هستید، گوگل سعی می کند به جای یافتن نتایجی تخمینی بر پایه مقالات قدیمی، نتایجی را پیدا کند که تاریخ مرتبط تری دارند.

گوگل همواره در تلاش است بهبودهایی را در موتور جستجوی خود ایجاد کند که پیدا کردن اطلاعات را برای کاربران ساده تر کند. پیش از این نیز گوگل تغییری در نحوه جستجو ایجاد کرده بود تا افراد به وسیله آن راحت تر به دنبال مشاغل از راه دور بگردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .