مایکروسافت قابلیت ریکاوری اینترنتی را به ویندوز 10 اضافه می کند

رسانه کلیک – به استناد اخبار جدید، مایکروسافت قصد دارد قابلیت بسیار کاربردی ریکاوری اینترنتی را که کاربران اپل سال هاست از آن بهره می برند، به ویندوز 10 اضافه کند.

توسعه اینترنت و افزایش سرعت آن باعث شده در بسیاری از موارد نیاز کمتری به استفاده از فضای ذخیره‌ سازی محلی روی دستگاه وجود داشته باشد و در صورت پاک شدن اتفاقی یک نرم افزار، کافیست یک بار دیگر آن را از سایت توسعه دهنده آن دانلود کنیم. با این همه، این موضوع در رابطه با نصب دوباره ویندوز 10 اندکی متفاوت است.

خبر خوب این است که مایکروسافت پس از مدت ها قصد دارد قابلیت ریکاوری اینترنتی را به ویندوز 10 اضافه کند (بهترین آنتی ویروس برای ویندوز 10 کدام است؟). تا پیش از این برای نصب ویندوز، باید فایل آن را از وبسایت مایکروسافت و یا سایر وبسایت‌ ها دانلود می کردیم و پس از آن با استفاده از برنامه های دیگر یا سی دی اصلی خود مایکروسافت آن را نصب می کردیم. این روش در حال حاضر دارای محدودیت‌ های فراوانی است، به همین دلیل به نظر می رسد مایکروسافت قصد داشته باشد یک بار برای همیشه روش آسان تری را به کاربران عرضه کند.

لازم به ذکر است؛ مایکروسافت قابلیت ریکاوری اینترنتی را محدود به محصولات سری سرفیس کرده بود؛ با این همه به نظر می رسد اکنون زمان تغییر و استفاده از ریکاوری و نصب ویندوز تحت وب برای همه کاربران فرا رسیده باشد و دیگر نیازی نباشد برای نصب ویندوز از روش های پر دردسر فعلی استفاده کنیم. البته این قابلیت هنوز برای استفاده همه کاربران فعال نشده و کاربران باید فعلا اندکی منتظر باشند (آموزش کنترل مصرف اینترنت در ویندوز 10).

[irp]

جالب است بدانید کاربران پلتفرم اپل سال‌ هاست از چنین قابلیتی روی دستگاه‌ های خود و سیستم عامل مک بهره می برند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .