کاوشگر خورشیدی ناسا اطلاعات جدیدی به زمین فرستاد

رسانه کلیک – کاوشگر خورشیدی ناسا که پارکر نام دارد، طی دو ماموریت اخیر خود داده های تازه ای به زمین فرستاده و ماموریت بعدی خود را در 1 سپتامبر انجام خواهد داد.

طی ماه های اخیر، کاوشگر خورشیدی ناسا که پارکر نام دارد نزدیک ترین فاصله با خورشید را به نسبت هر فضاپیمای دیگری در تاریخ به ثبت رسانده است. این کاوشگر طی دو ماموریت خود، داده های تازه ای به دست آورده که در شناخت بهتر خورشید به دانشمندان کمک می کند. تیم تحقیقاتی هدایت کننده این کاوشگر از دو ماموریت اخیر آن، 22 گیگابایت داده علمی دریافت کرده اند و این میزان 50 درصد بیش از میزانی است که دانشمندان انتظار داشتند. به نظر می رسد سیستم ارتباط از راه دور این کاوشگر بهتر از آن چه انتظار می رفت کار می کند.

تیم هدایتگر پارکر اندکی پس از پرتاب این کاوشگر به فضا، متوجه شدند که برد مخابراتی این کاوشگر از آن چه تصور می شد، بیشتر است. این تیم قصد دارد از این قابلیت به نحوی استفاده کند که در ماموریت سوم کاوشگر پارکر اطلاعات بیشتری نیز دریافت کند. این تیم تحقیقاتی انتظار دارد بین 24 جولای تا 15 اوت، 25 گیگابایت داده دیگر از طریق این کاوشگر دریافت کند.

داده هایی که تاکنون توسط این تیم تحقیقاتی دریافت شده، در سال جاری میلادی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت. پیش از این اتفاق، این فضاپیما سومین ماموریت خود را نیز در 27 اوت آغاز خواهد کرد و در تاریخ 1 سپتامبر نزدیک ترین فاصله نسبت به خورشید را به ثبت خواهد رساند. محققان امیدوارند که بتوانند با جمع آوری و کنار هم قرار دادن داده های به دست آمده، به برخی از بزرگترین اسرار موجود درباره خورشید از جمله این که چرا تاج خورشیدی از سطح قابل رویت آن بسیار داغ تر است، پاسخ دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.