پردازنده 56 هسته ای کوپر لیک اینتل در سال 2020 روانه بازار می شود

رسانه کلیک – مقامات رسمی شرکت اینتل به تازگی اعلام کرده اند که پردازنده 56 هسته ای کوپر لیک (Cooper Lake) در نیمه اول سال 2020 وارد بازار خواهد شد.

بیش از 20 سال است که پردازنده های زئون اینتل توانسته اند پلتفرم ها و کارایی مناسبی را در اختیار مشتریان خود قرار دهند. با این حال شرکت اینتل به تازگی از نسل بعدی پردازنده های مقیاس پذیر زئون به نام کوپر لیک رونمایی کرده است. این شرکت قصد دارد تا کوپر لیک را در نیمه اول سال 2020 در دسترس کاربران قرار دهد.

پردازنده کوپرلیک شامل بیش از 56 هسته در هر سوکت و تسریع کننده آموزش هوش مصنوعی است. طبق گفته های اینتل، پردازنده Cooper Lake علاوه بر داشتن قابلیت های سری زئون پلاتینیوم 9200، از bfloat16 نیز پشتیبانی می کند. لازم به ذکر است؛ bfloat16 جهت آموزش هوش مصنوعی به کار می رود.

پردازنده جدید کوپر لیک علاوه بر داشتن تعداد هسته های بیشتر، از پهنای باند حافظه وسیع تر و کارایی آموزش و استنتاج AI بالاتری نسبت به پردازنده زئون پلاتینیوم 8200 برخوردار است. این پردازنده همچنین در مقایسه با زنون پلاتینیوم 9200 فعلی، به پوشش انرژی کمتری احتیاج دارد.

پردازنده کوپر لیک

لیزا اسپلمن، معاون و مدیر اصلی بخش بازاریابی دیتا سنتر شرکت اینتل می گوید:

سری زئون پلاتینیوم 9200 که به عنوان بخشی از نسل دوم پردازنده های مقیاس پذیر زنون اینتل معرفی شده، هیجان بسیاری را در بین مشتریان به وجود آورده است. خصوصا مشتریانی که از این فناوری جهت اجرای رایانش و محاسبات با کارایی بالا (HPC)، تحلیل های پیشرفته، هوش مصنوعی و زیرساختار با تراکم بالا استفاده می کنند. تعمیم پردازنده با 56 هسته و ارائه آن در پلتفرم های مقیاس پذیر زنون اینتل به ما اجازه می دهد تا به مشتریانی خدمت کنیم که نیازمند کارایی و پهنای باند حافظه بیشتری هستند.

شرکت اینتل در اوایل سال 2019 اعلام کرد که پردازنده آیس لیک از ماه ژوئن در دسترس قرار خواهد گرفت. طبق اظهارات امروز این شرکت، پردازنده کوپر لیک با پلتفرم پردازنده آیس لیک 10 نانومتری نیز سازگاری دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.