همکاری نینتندو، مایکروسافت و سونی بر سر لوت باکس ها

رسانه کلیک – بر اساس گزارش سازمان نرم‌افزارهای سرگرمی، سه شرکت نینتندو، مایکروسافت و سونی به زودی بر سر موضوع لوت باکس ها با یکدیگر همکاری می کنند.

سیستم پرداخت درون برنامه ای و لوت باکس ها موضوعی است که در چند سال اخیر حواشی فوق العاده زیادی به همراه داشته و برای شماری از بازیکنان به یک معضل بی پایانی تبدیل شده است. برخی از تحلیلگران وجود چنین سیستم های پرداختی در درون بازی ها را به نوعی سوءاستفاده از کاربران می دانند و در طرفی دیگر، برخی ها با رضایت کامل از لوت باکس ها استفاده می کنند.

کشمکش استفاده از این سیستم ها تمامی ندارد و در حالی که تعدادی از کشورهای اروپایی با تدوین قوانین مختلف خواستار حذف لوت باکس ها در بازی ها شدند، اما توسعه دهندگان به خاطر درآمد فوق العاده بالای سیستم پرداخت درون برنامه ای، کماکان به استفاده از لوت باکس ها علاقه مند هستند. در این میان، ظاهرا زمان آن رسیده که سه شرکت بزرگ نینتندو، مایکروسافت و سونی با همکاری یکدیگر و وضع قوانین مربوطه و مشترک، برای همیشه به این موضوع پرحاشیه خاتمه داده و استفاده از سیستم های پرداختی و لوت باکس ها را سازماندهی کنند.

مایکروسافت و سونی

در همین راستا، چندی پیش آقای مایکل وارنک (Michael Warnecke) در جریان کنفرانس Federal Trade Commission رسما اشاره کرد که سه شرکت مذکور به زودی برای تدوین قوانین مرتبط با سیستم پرداخت درون برنامه ای با یکدیگر همکاری خواهند کرد. به گفته او، نینتندو، مایکروسافت و سونی طی یک جلسه قوانینی با هدف سازماندهی لوت باکس ها را وضع می کنند تا کاربران بهتر از گذشته قادر به مدیریت منابع مالی خود باشند. به بیان دقیق تر، به نظر می رسد از این پس شانس استفاده شده در لوت باکس‌ ها باید به طور عمومی به نمایش گذاشته می شود تا بازیکنان بدانند که به چه میزان شانس دست یابی به خواسته خود از لوت باکس ها را دارند.

با وجود همکاری سه شرکت نینتندو، مایکروسافت و سونی بر سر موضوع لوت باکس ها، کمی دور از انتظار است که سیستم پرداخت درون برنامه ای به کلی از بازی های ویدیویی حذف شود و دیگر شاهد وجود آیتم هایی تحت عنوان لوت باکس در این آثار نباشیم. با این حال، بی شک این همکاری تا حد قابل قبولی دغدغه عده ای از بازیکنان درباره سیستم پرداخت درون برنامه ای و لوت باکس ها را کاهش می دهد و چه بسا سازندگان از این پس در قالب یک قانون مشخص به سراغ استفاده از این موارد بروند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.