اسنپدراگون Kona در بنچمارک گیک بنچ به نمایش درآمد

رسانه کلیک – تراشه جدید کوالکام با کدنام اسنپدراگون Kona در بنچمارک گیک بنچ حضور پیدا کرد. این محصول قدرتمند توانسته از سایر رقیبان خود پیشی بگیرد.

گوشی های هوشمند متعددی تاکنون با چیپست جدید اسنپدراگون 855 پلاس روانه بازار شده اند. به نظر می رسد شرکت کوالکام در حال آماده سازی نسل بعدی تراشه های خود با کدنام اسنپدراگون Kona است. این محصول به احتمال زیاد اسنپدراگون 865 بوده که قرار است سال آینده در دستگاه های هوشمند بسیاری به کار گرفته شود.

عملکرد این چیپست جدید اسنپدراگون در بنچمارک گیک بنچ به نمایش گذاشته شده است. با توجه به برتری امتیاز این تراشه در بخش چند هسته ای،  انتظار می رود که Kona در گوشی های پرچمدار 2020 مورد استفاده قرار گیرد. این تراشه موفق شده تا در بخش تک هسته ای و چند هسته ای به ترتیب امتیازهای 4160 و 12946 را کسب کند.

اسنپدراگون Kona درون یک دستگاه مجهز به سیستم عامل اندروید Q و رم 6 گیگابایتی مورد آزمایش قرار گرفته است. البته این دستگاه نه یک گوشی هوشمند واقعی، بلکه تنها یک پلتفرم آزمایشی بوده است. فرکانس پایه Kona برابر با 1.8 گیگاهرتز است، اما انتظار می رود که فرکانس این تراشه جدید حتی با وجود یک هسته، از آستانه 3 گیگاهرتز نیز عبور کند.

اسنپدراگون Kona

در حال حاضر شرکت کوالکام در مسیر درستی گام بر می دارد. چیپست اسنپدراگون 855 پلاس دارای یک هسته پردازشی Kyro 485 بوده که به فرکانس 2.96 گیگاهرتز رسیده است. بنابراین به نظر می رسد که در نسل بعدی تراشه ها، سرعت پردازش از مرز 3 گیگاهرتز نیز عبور خواهد کرد.   

غول تراشه سازی سن دیگو قرار است که در ماه دسامبر از چیپست پرچمدار 2020 خود رونمایی کند. بنابراین می توان انتظار داشت که بنچمارک های بیشتری از این پلتفرم از سوی واحدهای آزمایشی بروی گیک بنچ قرار گیرند. شرکت کوالکام معمولا محصولات خود را در همایش سالانه هاوایی معرفی می کند و رسانه ها را از برنامه های آینده خود مطلع می سازد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.