با لباس فضانوردی جدید ناسا آشنا شوید

رسانه کلیک – شرکتی که لباس فضانوردی ماموریت آپولوی ناسا را طراحی کرده بود، اکنون از لباس جدیدی برای اکتشاف بر سطح ماه، مریخ و فراتر از آن رونمایی کرده است.

شرکتی که مسئولیت طراحی لباس فضانوردی ماموریت ناسا تحت عنوان آپولو را بر عهده داشت، اخیرا از نمونه اولیه نسل جدید این لباس تحت عنوان آسترو رونمایی کرده است. این لباس فضانوردی جدید که توسط شرکت ILC Dover و Collins Aerospace طراحی شده، در 50امین جشن سالگرد ماموریت آپولو 11 رونمایی شد.

این لباس دارای موتورها و تجهیزات الکترونیکی جدیدی است که اندازه و وزن آن را کاهش داده اند و می توانند با تجهیزات اضافه تر نیز متناسب شوند. این لباس دارای سیستم نمایشی دیجیتالی است که به فضانورد اجازه کنترل صدا، دسترسی به داده های ریل تایم و برقراری ارتباط از طریق ویدیوهای HD را می دهد.

نیم تنه بالایی این لباس می تواند بدون استفاده از هیچ گونه ابزاری تغییر اندازه دهد. بنابراین، تنها با تولید دو سایز از این لباس تمام فضانوردان می توانند از آن استفاده کنند. این لباس همچنین دارای مفصل های جابه‌جایی پیشرفته ای است که به فضانوردان اجازه می دهد از قسمت های خطرناک راحت تر عبور کنند. یکی دیگر از ویژگی های جالب این لباس، تکنولوژی از بین برنده کربن دی اکسید است که در ماموریت های طولانی مدت بسیار کارآمد است.

یکی از محققانی که روی تولید این لباس کار کرده است، اظهار داشت:

یکی از اهداف بازگشت به ماه تحقیق و استخراج منابع از سطح این سیاره است. این لباس جدید به دلیل سبک تر بودن و طراحی شدن برای شرایط دشوار، به فضانوردان قدرت مانور بیشتری روی سطح ماه می دهد. این لباس به فضانوردان قدرت خم شدن، کندن حفره، رد شدن از مسیرهای خطرناک، برداشتن سنگ ها و نمونه ها را می دهد.

این لباس پیش از آن که در فضا مورد استفاده قرار بگیرد، روی زمین مورد آزمایش های بسیاری واقع شده است. مهندسان انواع مختلفی از فیبر و ماده های دیگر را برای تشخیص آنچه که موادی ایمن، با ماندگاری بالا و سازگار با یکدیگر هستند، آزمایش کرده اند. هر ماده به کار رفته در این لباس فضانوردی مورد آزمایش های متنوعی از جمله آزمایش قدرت واقع شده است. طی پروسه تولید نیز، این مواد دوباره مورد آزمایش قرار خواهند گرفت تا از ماندگاری، راحتی و قابلیت تحرک آن ها اطمینان حاصل شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.