آموزش اینستاگرام

فایرفاکس Browser جایگزین مرورگر فایرفاکس کوانتوم می شود

همراه اول در کلیک

رسانه کلیک – نسخه 70 مرورگر فایرفاکس با نام فایرفاکس Browser عرضه می شود. این محصول از 22 اکتبر در اختیار کاربران قرار می گیرد.

شرکت موزیلا قصد دارد تا نام کوانتوم را از مرورگر وب خود، فایرفاکس حذف کند. با اینکه نام کوانتوم از سال 2017 در نسخه های 57 به بعد فایرفاکس به کار گرفته شده، اما قرار است که از نسخه 70 به بعد، نام این مرورگر به فایرفاکس Browser تغییر پیدا کند. علاوه بر تغییر نام، نسخه 70 فایرفاکس دارای لوگوی جدیدی نیز هست که در اوایل 2019 از آن رونمایی شد. از آنجایی که آخرین نسخه فایرفاکس نایتلی به تازگی با لوگوی جدیدی معرفی شده، بنابراین می توان انتظار داشت که عرضه نهایی این محصول نیز در ماه اکتبر صورت بگیرد.

مرورگر موزیلا معمولا با همان نام فایرفاکس به کار می رود. اما شرکت موزیلا در هنگام برندسازی از نام کامل فایرفاکس Browser استفاده کرده است؛ چرا که برند فایرفاکس، چیزی بیشتر از یک مرورگر است. فایرفاکس شامل سرویس های مختلفی مانند فایرفاکس Send، فایرفاکس Monitor و فایرفاکس Lockwise می شود.

سرویس های فایرفاکس

موزیلا در سال 2017، سرویس Pocket را نیز خریداری کرد. این سرویس به شما اجازه می دهد تا نوشته ها و اسناد مختلف را ذخیره سازی کرده و در زمان مناسب آن ها را مورد مطالعه قرار دهید. در حال حاضر سرویس پاکت فاقد نام برند فایرفاکس است، اما احتمال می رود که در آینده نزدیک، نام فایرفاکس به این سرویس اضافه شود.

طبق گزارش های دریافت شده، موزیلا قرار است در تاریخ 3 سپتامبر، فایرفاکس Browser را در کانال بتا مورد آزمایش قرار دهد. با توجه به برنامه زمانبندی موزیلا، نسخه نهایی این محصول نیز در 22 اکتبر عرضه خواهد شد. در نسخه 70 فایرفاکس، از سرویس Lockwise به جای پسورد منیجر استفاده می شود. همچنین یک صفحه تب جدید به این نسخه اضافه شده که کاربران تازه وارد را تشویق به ثبت نام در سرویس فایرفاکس Monitor می کند. 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.