شیفر

آیا دوربین گوشی پیکسل 4 قابلیت بزرگنمایی 20 برابر دارد؟

رسانه کلیک – طبق اطلاعاتی که اخیرا در رسانه ها منتشر شده، هیچ یک از محصولات فعلی پیکسل قابلیت زوم 20 برابر را ندارند. این قابلیت احتمالا در آینده برای گوشی پیکسل 4 ارائه می شود.

شایعات اخیر حاکی از آن هستند که گوشی پیکسل 4 شرکت گوگل دارای قابلیت بزرگنمایی 20 برابر است، اما متاسفانه این خبر صحت ندارد. علت اصلی این شایعات، انتشار تصویری توسط کلاود زلوگر، مدیر طراحی گوگل و نمایش قدرت زوم 20 برابر در گوشی پیکسل بود. اما کمی بعد زلوگر اعتراف کرد که تصویر مذکور در حقیقت به وسیله گوشی فعلی پیکسل 3A گرفته شده است. وی اظهار کرده که هیچگونه بزرگنمایی در هنگام عکسبرداری به کار نرفته  است.

قابلیت بزرگنمایی 20 برابر، در گوشی های فعلی پیکسل امکان پذیر نیست. گوشی های پیکسل 3 و پیکسل 3A حداکثر قادر به زوم دیجیتال تا 10 برابر بوده و فاقد هرگونه لنز تله فوتو جهت افزایش بزرگنمایی هستند. این گوشی ها تنها از یک دوربین ساده در پنل پشتی بهره می برند. گوشی جدید پیکسل 4 به دوربین های جدیدی مجهز شده و حداقل دارای یک لنز جدید در کنار دوربین پشتی است. اگر یکی از لنزهای پیکسل 4 از نوع تله فوتو باشد، آنگاه می توان ادعا کرد که این محصول قادر به بزرگنمایی 20 برابر خواهد بود.  

احتمال می رود که زلوگر از همان آغاز نیز به این ویژگی منحصر به‌فرد پیکسل 4 اشاره داشته، اما جهت مخفی ماندن جزئیات، منکر ادعای خویش شده است. ترکیب بزرگنمایی دیجیتالی 10 برابر با یک لنز تله فوتو 2 برابر، چندان خارج از تصور نیست. اگر قابلیت بزرگنمایی 20 برابر وجود داشته باشد، قطعا به طور کامل اپتیکال نیست. با توجه به تجربه دشوار هواوی در ارائه قابلیت زوم اپتیکال 5 برابر در گوشی P30 پرو، بزرگنمایی اپتیکال 20 برابر در ظاهر غیرممکن به نظر می رسد. با این حال، ایجاد قابلیتی شبیه به زوم ترکیبی 10 برابر در گوشی های Reno شرکت اوپو نیز می تواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.