ترامپ تعرفه محصولات الکترونیکی را تا ماه دسامبر به تعویق می اندازد

رسانه کلیک – به استناد اخبار جدید، به نظر می رسد ایالات متحده قصد دارد تعرفه محصولات الکترونیکی وارداتی از چین را تا ماه دسامبر عقب بیاندازد. این اقدام تولیدکنندگانی را که در انتظار جنگ تجاری چین و ایالات متحده هستند، مضطرب کرده است.

دفتر نماینده تجاری ایالات متحده آمریکا طی بیانیه ای اعلام کرد که این دفتر در حال اجرای برنامه های خود در راستای افزودن تعرفه های 10 درصدی به 300 میلیادر دلار از محصولات چینی است. ترامپ در ماه اوت و پس از پایان مذاکرات با چین، اعلام کرد که این تعرفه ها از اول سپتامبر اضافه خواهند شد. دولت پیش از این نیز تعرفه ای 25 درصدی برای زیرمجموعه های کوچک تر وارداتی از چین وضع کرده بود.

دولت اعلام کرده که محصولات مشخصی قرار است از لیست تعرفه محصولات الکترونیکی حذف شوند. این محصولات در دسته بندی سلامت، ایمنی، امنیت ملی و سایر موارد قرار دارند. علاوه بر این، به نظر می رسد دولت قصد دارد وضع تعرفه بر برخی محصولات دیگر از جمله تلفن های همراه، لپتاپ ها، کنسول های بازی، برخی اسباب بازی ها، مانیتورهای کامپیوتر و مواردی دیگر را نیز تا 15 سپتامبر به تعویق بیاندازد.

در این بیانیه جدید برخی مسائل برای تولیدکنندگانی از جمله اپل روشن شده است، برای مثال گفته شده که هزینه تعرفه ها به مصرف کننده منتقل خواهد شد. اپل پیش از این درخواست معافیت افزایش تعرفه ها برای اجزای مک پرو را داشت. به نظر می رسد ترامپ قرار است این درخواست را رد کند. وی همچنین پیش از این گفته بود که مشتریان به راحتی می توانند 10 درصد هزینه بیشتر را برای تهیه آیفون بپردازند!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.