واتساپ بتا اندروید به قابلیت قفل با سنسور اثر انگشت مجهز شد

رسانه کلیک – اپلیکیشن واتس اپ در سیستم عامل iOS از قابلیت آنلاک با سنسور اثر انگشت بهره می برد و حال این ویژگی به واتساپ بتا اندروید اضافه شده است.

در ماه فوریه سال جاری میلادی شاهد اضافه شدن قابلیت قفل توسط سنسور اثر انگشت به واتساپ بودیم. با فعال کردن این قابلیت، برای دسترسی به این اپلیکیشن کاربران باید از تاچ آیدی استفاده کنند. حال پس از گذشت چندین ماه، این قابلیت به واتساپ بتا اندروید اضافه شده است.

هم اکنون نسخه 2.1.221 واتس اپ برای کاربرانی که از نسخه بتا استفاده می کنند، عرضه شده است. برای فعالسازی این قابلیت باید به تنظیمات، حساب کاربری، حریم شخصی و قفل با اثر انگشت مراجعه کنید. پس از فعال کردن این ویژگی، برای دسترسی به اپلیکیشن باید هربار از سنسور اثر انگشت استفاده کنید. با وجود فعال کردن این قابلیت، در صورتی که واتساپ قفل باشد و کسی با کاربر تماس بگیرد، می توان به آن پاسخ داد.

برای قفل اتوماتیک این برنامه کاربران می توانند از تایمر استفاده کنند. این بخش دارای 3 بخش قفل آنی، قفل پس از 1 دقیقه و قفل پس از 30 دقیقه است. با فعال کردن این قابلیت می توانید مشخص کنید که در زمان قفل بودن برنامه، چه بخش هایی از پیام برای شما نمایش داده شود.

واتساپ از API رسمی اندروید برای شناسایی بیومتریک استفاده می کند. با توجه به این موضوع، اطلاعات کاربران به سرورهای فیس بوک منتقل نمی شود. در حال حاضر مشخص نشده این قابلیت چه زمانی به صورت رسمی به نسخه اصلی واتساپ اضافه می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .