شناسایی ترس با استفاده از فناوری تشخیص چهره آمازون!

رسانه کلیک – فناوری تشخیص چهره آمازون قادر است تا برخی از احساسات انسان نظیر ترس، ناراحتی، شادی، عصبانیت و آرامش را شناسایی کند.

فناوری تشخیص چهره آمازون، مجموعه کاملی از ابزارهای لازم جهت تحلیل و شناسایی ویژگی های مختلف چهره را ارائه می دهد. طبق گفته های آمازون، در حال حاضر این فناوری بحث برانگیز می تواند وجود ترس در چهره افراد را نیز تشخیص دهد. فناوری شناسایی چهره پیش از ترس، قادر به تشخیص احساسات دیگری مثل شادی، ناراحتی، عصبانیت، تعجب، انزجار، آرامش و سردرگمی نیز بوده است. در واقع ترس هشتمین حالت چهره انسان است که توسط فناوری آمازون شناخته می شود. همچنین دقت تخمین بازه سنی جهت شناسایی نیز در بروزرسانی جدید بهبود یافته است، بنابراین مشتریان می توانند بازه های سنی دقیق تری را در بین گروه های سنی متعدد انتخاب کنند.

[irp]

البته همانطور که انتظار می رفت، بروزرسانی های اخیر با توجه به ماهیت این فناوری، انتقادهای شدیدی را با خود به همراه داشته است. با توجه به اینکه اکثر مشتریان آمازون، آژانس های امنیتی و مجریان قانون هستند، می توان گفت که این بحث و جدال ها کاملا طبیعی به نظر می رسد. به هر صورت، شناسایی چهره هنوز جای پیشرفت دارد، چون جنسیت و رنگ افراد را به خوبی تشخیص نمی دهد. در همین راستا، ACLU در سال 2018 مقاله ای را منتشر کرد و نشان داد که فناوری تشخیص چهره قادر به شناسایی 28 قانون گذار ایالات متحده نبوده است.

تشخیص چهره

انجمن های مختلف حقوق مدنی به آمازون اخطار داده اند تا فروش فناوری شناسایی چهره به مجریان قانون را متوقف کنند، هرچند سرمایه گذاران آمازون با این پیشنهاد مخالفت کرده اند. در واقع این شرکت در طی یک گزارش، فناوری خود را به سازمان اعمال مهاجرت و گمرک ایالات متحده (ICE) پیشنهاد کرده است. ناگفته نماند که ICE یکی از مهم ترین آژانس های جدال برانگیز به حساب می آید.  

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.