تعلیق تحریم های هواوی 90 روز دیگر تمدید شد

رسانه کلیک – طبق بیانات ویلبور راس، ایالات متحده آمریکا قصد دارد تحریم های هواوی را تا 90 روز دیگر به حالت تعلیق درآورد. بدین ترتیب شهروندان آمریکایی قادر هستند تا 3 ماه دیگر از خدمات ارائه شده توسط شرکت هواوی بهره مند شوند.

شرکت هواوی، 90 روز دیگر از دولت آمریکا مهلت گرفته است تا مایحتاج خود را از تامین کنندگان آمریکایی خریداری کند. تمدید این جواز موقتی به هواوی اجازه می دهد تا پیش از اضافه شدن به لیست سیاه، به ارائه سرویس های خود برای مشتریان آمریکایی ادامه دهد. این شرکت می تواند تا 19 نوامبر سال جاری، شبکه های مخابراتی خود را حفظ کرده و بروزرسانی های نرم افزاری لازم برای گوشی ها را فراهم آورد.  

ویلبور راس، وزیر تجارت آمریکا امروز از تمدید تعلیق تحریم های هواوی خبر داد، البته زمزمه های این خبر از هفته پیش شایع شده بود. این دومین باری است که تحریم های این شرکت چینی از سوی دولت آمریکا نادیده گرفته می شود. ترامپ در روز یکشنبه صراحتا اعلام کرده بود که لغو مجدد تحریم های هواوی امکان پذیر نیست. با این حال طبق گفته های راس، این تصمیم به منظور کاهش خسارت به مشتریان آمریکایی اتخاذ شده است.

طبق گزارش رویترز، ایالات متحده 46 نمایندگی متعلق به شرکت هواوی را به لیست سیاه اقتصادی خود اضافه کرده است. با توجه به این گزارش، شمار نهادهای وابسته به این شرکت چینی، در حال حاضر به بیش از 100 عدد می رسد.

ویلبور راس

به نظر می رسد که کشمکش میان هواوی و دولت ترامپ همچنان ادامه دارد. این شرکت دائما اتهامات وارد شده از سوی دولت آمریکا را رد کرده است. ترامپ، رییس جمهور فعلی ایالات متحده در اوایل تابستان گفته بود که احتمالا برخی از محدودیت ها را حذف می کند. با این حال به سختی می توان پیش بینی کرد که دقیقا چه اتفاقی پس از 19 نوامبر رخ می دهد. به هر حال مشتریان هواوی در آمریکا فعلا می توانند بدون هیچ مانعی، از دستگاه های متعلق به این شرکت استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.