هارد SSD کنسول های نسل بعدی تحول بزرگی در صنعت بازی ها به وجود می‌آورد!

رسانه کلیک – اعضای استودیوی «کرای تک» مدعی هستند که هاردهای SSD کنسول های نسل بعدی منجر به ایجاد تحول بزرگی در صنعت بازی های ویدیویی و کیفیت بصری آن ها می شود.

چیزی در حدود یک سال و چند ماه به عرضه کنسول نسل نهم ایکس باکس با نام رمزی ایکس باکس اسکارلت باقی مانده و بی شک کنسول پلی استیشن 5 نیز در بازه زمانی مشابه راهی بازار خواهد شد. با این حال، دو شرکت مایکروسافت و سونی هنوز به طور تمام و کمال از کنسول های نسل بعدی خود رونمایی نکرده اند و صرفا اطلاعات جزئی از مشخصات سخت افزاری آن ها با علاقه مندان به اشتراک گذاشته شده که از مهم ترین آن ها می توان به استفاده از هاردهای SSD در این دو دستگاه اشاره کرد.

موضوعی که اگرچه در وهله اول نگرانی هایی را در رابطه با قیمت نهایی این دو کنسول برای بازیکنان به همراه داشته، اما در واقع یک جهش و پیشرفت بزرگی برای این دو دستگاه به شمار می رود. به عبارتی، استفاده از این نوع هارد دیسک ها زمان بارگزاری بازی ها در ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 را به شدت کاهش داده و چه بسا در برخی از عناوین ویدیویی دیگری خبری از صفحه های بارگزاری نخواهد بود. اما، به نظر می رسد ماجرا صرفا هم به سرعت بارگزاری بازی ها خلاصه نشده و این درایوها روی کیفیت بصری و گرافیک بازی ها نیز تاثیرگذار است.

در همین راستا، چندی پیش وب سایت معروف Wccftech مصاحبه ای را با اعضای استودیوی «کرای تک» (Crytek) ترتیب داده که در جریان این گفت و گو، بازی سازان از مزایای هارد SSD کنسول های نسل بعدی سخن گفته و آن را تحول بزرگی در صنعت بازی های ویدیویی می دانند. به گفته این اعضا، این هاردهای پرسرعت ویژگی مهم و کلیدی ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 برشمرده می شود که برای خلق آثار مختلف برای استریم، امکانات زیادی را در اختیار سازندگان قرار می دهد.

استودیوی کرای تک در این باره توضیح می دهد:

اگر کیفیت بصری و گرافیک بازی ها در نسل بعدی کنسول ها با چنین روند سریعی که انتظارش را داریم، پیشرفت کند، بی شک تحول عظیمی در صنعت بازی های ویدیویی رخ خواهد افتاد که هاردهای SSD را می توان ویژگی مهم و کلیدی کنسول های نسل بعدی دانست. علی رغم اینکه این نوع هاردها در سرعت و زمان بارگزاری به شدت تاثیرگذار هستند، فرصت جدیدی را نیز برای طراحان و سازندگان بازی های ویدیویی فراهم می کنند تا آثار به مراتب بهتری را برای استریم خلق کنند. البته، این موارد به موتور سازنده بازی ها نیز بستگی دارد، چرا که باید تمامی این گفته ها به درستی اجرا و عملی شوند. با همه این ها، این موضوع شدیدا جذاب و هیجان انگیز به نظر می رسد.

با عنایت به این صحبت ها، به نظر می رسد استودیوی کرای تک به خاطر استفاده از هاردهای SSD در کنسول های نسل بعدی بسیار هیجان زده است. جالب اینجاست این اولین باری نیست که بازی سازان مطرح دنیا به تحسین چنین ویژگی جدید و صدالبته پراهمیت ایکس باکس اسکارلت و پلی استیشن 5 می پردازند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.