سونی استودیوی اینسومنیاک گیمز را رسما خریداری کرد!

رسانه کلیک – پس از گمانه زنی های متعدد، سرانجام شرکت سونی حق مالکیت استودیوی اینسومنیاک گیمز (Insomniac Games)، سازنده بازی مرد عکنبوتی، را خریداری کرد.

در حالی که شرکت مایکروسافت در کنار جذب بازی سازان مطرح دنیا و تاسیس استودیوی های بازی سازی مختلف، استودیوی های نسبتا نامداری را خریداری و خود را برای آغاز نسل نهم کنسول ها آماده می کند، به نظر می رسد شرکت ژاپنی سونی نیز از قافله عقب نمانده و به منظور ساخت بازی های انحصاری بیشتر و صدالبته با کیفیت برای پلی استیشن 5، خرید استودیوی های بازی سازی متعددی را در دستور کار خود قرار داده است.

در همین راستا، تاکنون گمانه زنی های زیادی در خصوص خرید استودیوی معروف رمدی انترتینمنت و اینسومنیاک گیمز توسط سونی به گوش رسیده و چه بسا به مرور زمان برخی از بیانیه های مشترک تاحدودی به این شایعه ها دامن زده است. در پی این گزارش ها، سرانجام شرکت ژاپنی سونی با حضور در مراسم شب افتتاحیه نمایشگاه گیمزکام 2019، رسما اعلام کرد که حق مالکیت استودیوی اینسومنیاک گیمز (Insomniac Games) را خریداری کرده و این استودیو از پس آثار خود را برای کنسول های پلی استیشن خلق و منتشر می کند. به عبارت دیگر، عناوین آینده این استودیو دیگر برای کنسول های ایکس باکس منتشر نخواهد شد.

به بیان دقیق تر، شرکت سرگرمی های تعاملی سونی در صفحه رسمی شبکه اجتماعی توییتر خود این چنین نوشت:

استودیوی اینسومنیاک گیمز به استودیوی های بازی سازی جامعه پلی استیشن اضافه شد. از اینکه این استودیوی بازی سازی افسانه ای به ما ملحق شده، شدیدا افتخار کرده و هیجان زده هستیم.

اینسومنیاک گیمز

اینسومنیاک گیمز از جمله استودیوی های بازی سازی قدیمی و موفق دنیا به شمار می رود که برای اولین بار فعالیت خود را در سال 1994 میلادی آغاز کرد. در طول این مدت طولانی، استودیوی مذکور بازی های مختلفی را راهی بازار کرده که از جمله برجسته ترین آن ها می توان به آثار Ratchet and Clank و Sunset Overdrive اشاره کرد. در کنار تمامی این عناوین، اینسومنیاک گیمز چندی پیش اثر بی نظیری تحت عنوان Marvel’s Spider-Man خلق کرده که به لطف ارائه گیم پلی مهیج و درگیر کننده، موفقیت ها و دستاوردهای باورنکردنی زیادی را برای شرکت سونی و کنسول پلی استیشن 4 به همراه آورده است.

برای مثال، بازی مرد عنکبوتی رکوردار سریع ترین فروش در بین بازی های ابرقهرمانی در ایالات متحده آمریکا بوده و حتی به عنوان پرفروش ترین بازی‌ انحصاری تاریخ برند پلی استیشن در هفته اول انتشار شناخته می شود. افزون بر این، چندی پیش سونی طی پیامی اعلام کرد که میزان فروش این عنوان از مرز 13.2 میلیون نسخه عبور کرده که این آمار برای یک بازی انحصاری، رقم قابل توجهی است.

به دنبال این موفقیت ها، ظاهرا شرکت سونی برنامه های مختلفی را برای نسل بعدی کنسول ها و عناوین آن در سر دارد تا به همراه استودیوی اینسومنیاک گیمز، آثار با کیفیت و بزرگی را در اختیار کاربران کنسول های خود قرار دهد. از این رو، باید منتظر ماند و دید که این استودیو در کنار سایر استودیوی های سونی از جمله ناتی داگ و گوریلا گیمز، چه عناونی را برای هواداران سونی خلق خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.