از 6 محصول دارویی رونمایی شد

رسانه کلیک – سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همزمان با هفته دولت در مراسم رونمایی از ۶ محصول دارویی شرکت کرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ،سورنا ستاری با آغاز هفته دولت و در راس هیات علمی و فناوری وارد شهرستان ساوه شد و در مراسم رونمایی از ۶ محصول دارویی شرکت کرد.

گروه دارویی مهبان شیمی با بهره گیری از توان متخصصان داخلی، توانسته دانش لازم برای تولید ۶ محصول دارویی «متفورمین هیدروکراید، سلوکسیب، پره گابین، ویتامین A1، اس سیتالوپرام و دیلیتازم هیدروکلراید» را کسب کند.

اصلی ترین محصول این رونمایی متفورمین هیدروکلراید نام دارد که مهمترین داروی دیابت جهان به شمار می رود. متخصصان این شرکت با بهینه کردن زمان تولید و بهینه سازی مقادیر حلال های مصرفی باعث‌ افزایش کیفیت این محصول شده اند و با تولید انبوه این محصول می توان از خروج ۷۰ میلیون دلاری ارز جلوگیری کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در این سفر یک روزه از شرکت فناوری نوین نیرو بازدید کرد. شرکت فناوری نوین نیرو که در زمینه آب و نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت دارد با دانش متخصصان بومی گام های مهمی در طراحی، ساخت و همچنین تجهیزات هیدرولیک سدهای کشور برداشته است. تجهیزات هیدرومکانیک به واسطه تنظیم آب پشت سد، آبرسانی مداوم جهت آب شرب و آبرسانی مداوم جهت کشاورزی حایز اهمیت است و این مهم با توجه به دانش فناوران‌ خلاق ایرانی بومی سازی شده است.

ستاری در ادامه این سفر یک روزه از شرکت های پترو گاز پارسا بازدید می کند و در جریان آخرین روند کاری این شرکت دانش بنیان قرار می گیرد. این شرکت سازنده ایستگاه های تقلیل فشار گاز و اتصالات پلی اتیلن است که تا همین چند سال پیش بسیاری از تجهیزات اصلی مانند رگولاتورهای فشار قوی، شیرآلات قطع کنار خارج وارد کشور می شد. این شرکت با بومی کردن محصولات ضمن جلوگیری از خروج ارز با عقد قراردادهایی با کشورهای اروپایی و آفریقایی باعث ارزآوری شده است.

شرکت دانش بنیان دارویی ره آور تامین دیگر میزبان همراهان معاون علمی و فناوری رییس جمهوری است. این شرکت فعال در تولید انواع قرص، روکش های قرص، مواد شیمیایی و فرآورده های نانویی توانسته از خروج میلیون ها ارز از کشور جلوگیری کند.

در ادامه این سفر، شرکت دانش بنیان پوشش های مصنوعی فن آور که در زمینه تولید فیلم های قابل تنفس فعالیت می کند، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری را در جریان آخرین روند کاری شان قرار می دهند.

مجتمع صنایع شیمیایی دکتر مجللی که اولین تولید کننده حلال های Hplc در کشور برای مصرف در صنایع داروسازی، تحقیقاتی و شیمیایی است و دانش فنی آن تنها در اختیار چند کشور محدود است، میزبان هیات علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.