چیپست Kirin 990 هواوی در تاریخ 6 سپتامبر از راه می رسد

رسانه کلیک – هواوی به تازگی تاریخ رونمایی از جدیدترین پردازنده خود را اعلام کرده است. چیپست Kirin 990 هواوی در تاریخ 6 سپتامبر معرفی خواهد شد.

هواوی با انتشار تیزری خبر از معرفی نسل جدید پردازنده های خود داده و همچنین به پشتیبانی آن از شبکه ارتباطی 5G اشاره کرده است. این غول فناوری چینی در مراسم مربوط به رونمایی از پردازنده هوش مصنوعی Ascend 910 چندین بار به چیپست کایرین 990 اشاره و برخی ویژگی های آن را اعلام کرد. پس از معرفی Ascend 910، تیزر کوتاهی از چیپست Kirin 990 هواوی پخش شد. این پردازنده در تاریخ 15 شهریور معرفی می شود.

نمایشگاه IFA 2019 در تاریخ 6 سپتامبر دایر است، بنابراین کایرین 990 در این نمایشگاه معرفی می شود. چیپست Kirin 990 هواوی قدرت گوشی های سری میت 30 را تامین خواهد کرد و همچنین در نسخه بهبودیافته هواوی میت ایکس نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این پردازنده جدید از شبکه ارتباطی 5G پشتیبانی می کند.

این پردازنده شرکت هواوی قادر به فیلمبرداری با رزولوشن 4K و به صورت 60 فریم بر ثانیه است (انتشار اطلاعات رسمی از چیپست Kirin 990 هواوی). شایعات به تولید این چیپست با لیتوگرافی 7 نانومتری EUV اشاره می کنند. این پردازنده به جدیدترین فناوری شرکت ARM مجهز می شود و در همین راستا دارای پردازنده مرکزی Cortex-A77 و Mali-G77 خواهد بود.

در حالی که تاریخ رونمایی از چیپست Kirin 990 هواوی مشخص شده، هنوز این شرکت اشاره ای به معرفی گوشی های سری میت 30 نکرده است. شایعات به این موضوع اشاره می کنند که گوشی های سری میت 30 در تاریخ 19 سپتامبر معرفی می شوند. در صورتی که این شایعات حقیقت داشته باشند، شاهد رقابت جذابی میان این محصولات و آیفون های 2019 خواهیم بود. انتظار می رود آیفون 11 و برادران آن در تاریخ 10 سپتامبر معرفی شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .