سرویس Xbox Game Pass روی سایر پلتفرم‌ها عرضه می‌شود!

رسانه کلیک – اعضای تیم ایکس باکس در جریان مصاحبه اخیر خود با وب سایت «گیم ری‌اکتور» رسما از علاقه زیاد مایکروسافت به عرضه سرویس Xbox Game Pass روی سایر پلتفرم ها سخن گفتند.

«ایکس‌ باکس گیم پس» یکی از سرویس های پولی شبکه پرمخاطب ایکس‌ باکس لایو به حساب می آید که کاربران علاقه مند به ازای پرداخت 9.99 دلار به طور ماهانه می توانند از تجربه بیش از 100 عنوان ویدیویی روی کنسول ایکس باکس وان و ایکس باکس 360 لذت ببرند. این سرویس اشتراکی بازی ها در ابتدا به صورت انحصاری برای کنسول های ایکس باکس راه اندازی شد و سپس به خاطر استقبال بی نظیر کاربران، مایکروسافت امکان استفاده از آن را برای کاربران پلتفرم پی سی نیز فراهم کرد.

با این حال، به نظر می رسد موفقیت های زیاد ایکس باکس گیم پس باعث شده که مایکروسافت به فکر ارائه خدمات آن روی سایر پلتفرم ها نیز باشد تا کاربران کنسول های دیگر همچون نینتندو سوییچ نیز از امکانات این سرویس بهره مند شوند. به بیان دقیق تر، چندی پیش آقای بن دکر (Ben Decker) و مت پرسی (Matt Percy)، اعضای تیم ایکس باکس، طی گفت و گویی با وب سایت «گیم ری‌اکتور» (Game Reactor) اعلام کردند که مایکروسافت علاقه زیادی به عرضه سرویس Xbox Game Pass روی سایر پلتفرم‌ ها دارد. هرچند، این موضوع فعلا در اولویت قرار ندارد و یک هدف بلند مدت برای ردموندی ها محسوب می شود.

آقای بن دکر و مت پرسی در این باره توضیح می دهند:

می دانید، همه ما قصد داریم که سرویس Xbox Game Pass را برای سایر پلتفرم ها نیز منتشر کنیم و من فکر می کنم که این یک هدف و چشم انداز بلند مدت به شمار می رود. در حال حاضر، هیچ برنامه خاصی برای تحقق این موضوع نداریم، اما علاقه زیادی داریم تا این سرویس اشتراکی را روی سایر پلتفرم ها نیز مشاهده کنیم.

سرویس Xbox Game Pass

از آنجا که زمان زیادی به انتشار کنسول نسل بعدی ایکس باکس باقی نمانده، به نظر می رسد شرکت مایکروسافت فعلا تمرکز خود را روی ساخت سخت افزارهای ایکس باکس اسکارلت قرار داده است. از این رو، انتظار می رود طی سال آینده میلادی اطلاعات بیشتری در خصوص عرضه سرویس ایکس باکس گیم پس روی سایر پلتفرم ها از جمله نینتندو سوییچ و شاید هم پلی استیشن 4 و 5 ارائه شود.

این صحبت ها در حالی است که چند روز پیش، سخنگوی ردموندی ها در جریان گفت و گویی با وب سایت معروف «گیمز اینداستری» اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای انتشار بازی های انحصاری ایکس باکس روی دیگر کنسول ها وجود ندارد و تمامی استودیوی های بازی سازی مایکروسافت در حال حاضر روی ساخت و توسعه بازی ها برای پلتفرم های ایکس باکس و پی سی تمرکز کرده اند (منتظر عرضه بازی های انحصاری ایکس باکس روی سایر پلتفرم‌ها نباشید!). موضوعی که با توجه به ماهیت کلی ایکس باکس گیم پس و عرضه آثار انحصاری کنسول های ایکس باکس در این سرویس، تا حدودی با صحبت های بن دکر و مت پرسی در تناقص است.

در دیگر خبرهای مرتبط با ایکس باکس گیم پس، چندی پیش ردموندی ها از سرویس Xbox Game Pass Ultimate رونمایی کردند که کاربران صرفا با پرداخت ماهیانه 15 دلار می توانند به طور همزمان به دو سرویس ایکس باکس گیم پس و ایکس باکس لایو گلد دسترسی داشته باشند. به عبارتی، با خرید اشتراک این سرویس در کنار امکان تجربه بخش تک نفره داستانی، قادر به تجربه بخش چندنفره آنلاین عناوین ویدیویی حاضر در این سرویس نیز خواهید بود (سرویس Xbox Game Pass Ultimate معرفی شد).

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.