مایکروسافت فعلا برنامه‌ای برای خرید استودیوی جدید ندارد!

رسانه کلیک – در حالی که مایکروسافت طی چند سال اخیر استودیوی های بازی سازی مختلفی را خریداری کرده، اما به نظر می رسد این شرکت فعلا به دنبال تصاحب استودیوی جدیدی نیست.

بدون تعصب، مایکروسافت و ایکس باکس وان را باید بازنده رقابت کنسول های نسل هشتم دانست. علی رغم مشکلات اولیه این کنسول، نبود بازی های انحصاری با کیفیت و متنوع برای این دستگاه باعث شد تا شرکت سونی و پلی استیشن 4 از این نقطه ضعف ردموندی ها به عنوان نقطه قوت خود استفاده و نظر بسیاری از گیمرها را به خود جلب کنند. با این حال، زمان چندان زیادی به اتمام چرخه عمر کنسول های نسل هشتم باقی نمانده و چیزی در حدود یک سال با عرضه ایکس باکس اسکارلت و شاید هم پلی استیشن 5 فاصله داریم.

در این میان، مایکروسافت چند وقتی است که به خرید و تاسیس استودیوی های بازی سازی مختلفی روی آورده و در تازه ترین اقدام خود، استودیوی Double Fine، سازنده بازی Broken Age، و استودیوی Obsidian Entertainment، توسعه دهنده عناوین Fallout New Vegas و The Outer Worlds، را تصاحب کرده است.

به دنبال این اقدامات، شماری از هواداران مایکروسافت مشتاقانه منتظر انتشار جزئیات بیشتر از برنامه های آتی این شرکت برای خرید استودیوی های بازی سازی دیگر هستند. در همین رابطه، چندی پیش آقای آرون گرینبرگ (Aaron Greensberg)، مدیر ارشد بازاریابی برند ایکس باکس، طی مصاحبه ای با وب سایت مشهور Twinfinite رسما اعلام کرد که مایکروسافت از شرایط کنونی استودیوی های زیرمجموعه خود راضی است و فعلا برنامه ای برای خرید استودیوی جدید وجود ندارد.

آقای آرون گرینبرگ در این باره می گوید:

از اینکه با چنین تیم های بازی سازی آشنا شده ام، بسیار هیجان زده و خوشحال هستم. از استودیوی نینجا تئوری گرفته تا اعضای شرکت Obsidian و inXile، همگی روی ساخت و توسعه عناوین ویدیویی مشغول به کار هستند که برخی از این آثار به نمایش گذاشته شده و بازیکنان با آن ها آشنا هستند. از طرفی، تعدادی از پروژه های این استودیوها هنوز معرفی نشده و در حد یک راز هستند که مردم چیزی درباره آن ها نمی دانند. از این رو، ما در زمان مناسبی اطلاعات بیشتری در خصوص این عناوین به اشتراک می گذاریم.

به نظر من، از حیث تعداد و محتویات، بازی هایی که هم اکنون در استودیوی های داخلی شرکت مایکروسافت توسعه می یابند، در سطح مطلوبی قرار دارند و ما از این بابت حس خوبی داریم. افزون بر این، همکاری مایکروسافت با سازندگانی همچون Double Fine برای ما بسیار عالی تلقی می شود.

در ادامه، گرینبرگ ادعا کرد که از لحاظ تعداد و تنوع بازی ها، مایکروسافت در وضعیت بسیار خوبی قرار دارد و تمامی پانزده استودیوی زیر مجموعه این شرکت به خوبی انتظار ردموندی ها را برآورده می کنند، به طوری که با عرضه آن ها، بازیکنان حیرت زده می شوند. به علاوه، به نظر می رسد ساخت عناوین انحصاری تنها اولویت اصلی مایکروسافت نیست و این شرکت به طور همزمان روی توسعه کنسول ایکس باکس اسکارلت فعالیت و از سرویس Xbox Game Pass پشتیبانی می کند.

آرون گرینبرگ در این خصوص توضیح می دهد:

شما نمی دانید، اما من می دانم که در حال حاضر مایکروسافت در چه وضعیتی قرار دارد. ما از تمامی پانزده استودیوی داخلی خود بسیار راضی هستیم و نسبت به عناوین ویدیویی که توسط آن ها خلق می شوند، احساس بسیار خوبی داریم. در کنار این موضوع، ما نه تنها از مواردی همچون سرویس ایکس باکس گیم پس روی کنسول و پلتفرم پی سی پشتیبانی می کنیم، بلکه روی پروژه ایکس باکس اسکارلت نیز مشغول به کار هستیم.

در حال حاضر، معتقد هستیم که ما محتویاتی بسیار خوبی در غالب سبک های مختلف بازی ها در اختیار داریم که با عرضه آن ها، طرفداران پر و پا قرص ایکس باکس هیجان زده خواهند شد.

با عنایت به این صحبت ها، ظاهرا شرکت مایکروسافت حسابی از اشتباهات خود در نسل هشتم کنسول ها عبرت گرفته و در حال حاضر با همکاری استودیوی های خود، مشغول به ساخت آثار ویدیویی مختلفی است. باید منتظر ماند و دید که ردموندی ها چه عناوینی را در نسل نهم کنسول ها در اختیار بازیکنان خود قرار خواهند داد.

در دیگر خبرهای مرتبط با مایکروسافت، چندی پیش سخنگوی این شرکت طی گفت و گویی رسما اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای عرضه بازی های انحصاری روی سایر پلتفرم ها وجود ندارد. علاوه بر این، اعضای برند ایکس باکس نیز اخیرا از احتمال خدمات دهی سرویس ایکس باکس گیم پس روی دیگر کنسول ها خبر دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.