جدول فروش هفتگی بریتانیا: پیروزی Astral Chain

رسانه کلیک – انجمن تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان چندی پیش از فهرست اسامی پرفروش ترین بازی های هفته اول شهریور 98 در بریتانیا پرده برداشت.

موسسه تحلیل‌گر سرگرمی های تعاملی بازی های ویدیویی انگلستان که وظیفه تهیه و انتشار فهرست پرفروش ترین بازی های هفتگی در کل منطقه بریتانیا را برعهده دارد، ساعاتی پیش جدول پرفروش ترین بازی های هفته منتهی به شنبه نهم شهریور (31 اوت) را با بازیکنان به اشتراک گذاشت که بر اساس آن، بازی های جدید هفته رقابت تنگاتنگی با یکدیگر داشتند و با قرارگیری در رده های اول تا چهارم، تغییرات عمده زیادی در جدول به وجود آوردند. با این جال، اثر انحصاری جدید کنسول نینتندو سوییچ به نام Astral Chain در اولین هفته انتشار به صدرنشینی عنوان Mario Kart 8 Deluxe خاتمه و جایگاه نخست جدول را به خود اختصاص داد.

موفقیت بازی Astral Chain تنها به قرارگیری در رده اول جدول خلاصه نشده و این اثر پس از بازی Bayonetta، به عنوان دومین IP پرفروش استودیوی پلاتینیوم گیمز در هفته اول انتشار به شمار می رود. در ادامه، بازی ریسینگ Wreckfest با وجود رقبای سرسخت، کار خود را با حضور در رده دوم جدول آغاز و فروش خوبی را در بریتانیا تجربه کرده است. رتبه سوم جدول در اختیار دیگر اثر جدید هفته به نام The Dark Pictures Anthology: Man of Medan است که علی رغم دریافت بازخوردهای نسبتا منفی، موفق به حضور در این جایگاه شده است.

بازی Control که جدیدترین اثر استودیوی سرشناس ردمدی اینترتینمنت به شمار می رود، برخلاف انتظار، در مقایسه با آثار مذکور عملکرد چندان خوبی نداشت و به قرارگیری در رده چهارم جدول بسنده کرد. البته، شواهد امر گویای این موضوع است که اختلاف میزان فروش بازی Control با Astral Chain فقط 1500 نسخه است که بدین ترتیب اختلاف فاحشی میان فروش این دو اثر به چشم نمی خورد. با این حال، انتظار می رفت که اثر Control لقب پرفروش ترین بازی این هفته بریتانیا را از آن خود کند.

بازی Mario Kart 8: Deluxe که هفته گذشته به لطف افزایش فروش به صدر جدول برگشته بود، این بار با چهار پله سقوط به رده پنجم جدول رفته که این اتفاق با توجه به عرضه چهار اثر جدید طی این هفته، چندان دور از انتظار نبود. عنوان Crash Team Racing: Nitro-Fueled این هفته سه پله سقوط را تجربه کرده که بدین خاطر، شاهد حضور آن در رده ششم جدول هستیم.

Super Mario Maker 2 که چند هفته ای با وجود تغییرات کوچک ایجاد شده در جدول، جایگاه دوم خود را حفظ کرده بود، اما این سری از رده دوم به رده هفتم جدول نقل مکان کرده است. جایگاه هشتم جدول متعلق به بازی Marvel’s Spider-Man است که میزان فروش آن در طول این هفته نزدیک به 221 درصد افزایش یافته است. از این رو، اسپایدرمن با جهش 26 پله ای، مجددا به جمع 10 بازی پرفروش هفتگی برگشته است.

در حالی که بسیاری از عناوین پرفروش هفته پیش به خاطر عرضه بازی های جدید از حضور در فهرست ده بازی پرفروش هفته ناتوان ماندند، لیکن Grand Theft Auto V بار دیگر خودی نشان داده و تنها با تجربه دو پله سقوط، در حال حاضر در رده نهم جدول به چشم می خورد. The Division 2 نیز از این قاعده مستثنی نبوده و از رده نهم، به رده دهم جدول سقوط کرده است. از دیگر عناوین جدید این هفته می توان به نسخه کالکشن بازی Mana برای کنسول نینتندو سوییچ اشاره کرد که در هفته اول انتشار خود، در مکان 22 جدول قرار گرفت.

در ادامه می توانید فهرست پرفروش ترین بازی های هفته اول شهریور 98 در بریتانیا را به همراه جایگاه قبلی مشاهده کنید. شایان ذکر است؛ جدول زیر مربوط به فروش عناوین ویدیویی روی تمامی پلتفرم‌هاست.

جایگاه کنونی

جایگاه قبلی

نام بازی

1Astral Chain
2Wreckfest
3The Dark Pictures Anthology: Man of Medan
4Control
5اولMario Kart 8: Deluxe
6سومCrash Team Racing: Nitro-Fueled
7دومSuper Mario Maker 2
8سی و چهارمMarvel’s Spider-Man
9هفتمGrand Theft Auto V
10نهمThe Division 2

در پایان این گزارش، دیدگاه و نظر شخصی خود را در رابطه با پرفروش ترین بازی های هفته اول شهریور 98 با ما در میان بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.