بخش چندنفره بازی Cyberpunk 2077 رسما تایید شد

رسانه کلیک – پس از گمانه زنی های متعدد، در نهایت استودیوی لهستانی «سی دی پروجکت رد» رسما از ساخت بخش چندنفره بازی Cyberpunk 2077 خبر داد.

در سال 2014 میلادی، زمانی که استودیوی CD Projekt Red رسما از پروژه بعدی خود یعنی سایبرپانک 2077 پرده برداشت، آن را یک اثر داستان محوری معرفی کرد که ظاهرا بخشی به نام چندنفره آنلاین در آن به چشم نمی خورد. با این حال، استقبال عالی بازیکنان از عناوین آنلاین و چندنفره تا حدودی توجه سازندگان را به این بخش جلب و ایده هایی به ذهن آن خطور پیدا کرد. در پی این موضوع، چند وقت پیش بود که آقای ریچارد بورزیموسکی (Richard Borzymowski)، تهیه کننده سایبرپانک 2077، از بررسی توسعه بخش چندنفره آنلاین در این عنوان خبر داد.

حال که چند روزی است که ابهامات زیادی در رابطه با اثر Cyberpunk 2077 به وجود آمده، به نظر می رسد سی در پروجکت رد سرانجام با ایده توسعه بخش چندنفره آنلاین در این بازی موافقت کرده و با جذب نیروهای مختلف، به دنبال تحقق آن است. به طور دقیق تر، چندی پیش این استودیوی لهستانی با انتشار توییتی در صفحه رسمی شبکه اجتماعی توییتر خود رسما خبر ساخت بخش چندنفره برای بازی Cyberpunk 2077 را تایید کرد و در ادامه از محتویات پس از انتشار بازی سخن گفت. به گفته سازندگان، ابتدا بخش داستانی این اثر در ماه آوریل سال آینده روانه بازار می شود که به دنبال آن، بسته های الحاقی گوناگونی به صورت رایگان در اختیار بازیکنان قرار می گیرد. بعد از این ها، نوبت به بخش چندنفره آنلاین بازی می رسد که در قالب محتویات اضافه، به این عنوان اضافه خواهد شد.

متن بیانیه استودیوی سی دی پروجکت رد به شرح زیر است:

تا پیش از امروز، تنها اعلام کرده بودیم که در حال بررسی و آزمایش بخش چندنفره بازی Cyberpunk 2077 هستیم. حال که زمان زیادی به انتشار بخش تک نفره داستانی این عنوان باقی نمانده، باید بگوییم که فرآیند ساخت و توسعه بخش چندنفره آن نیز کلید خورده است. پس اگر به دنبال کمک به ما هستید، روی این لینک کلیک کنید. برنامه اصلی ما این است که در ماه آوریل سال آینده میلادی، بخش داستانی سایبرپانک 2077 را منتشر کنیم. سپس به سراغ ساخت و عرضه بسته های الحاقی بازی می رویم که تماما به طور رایگان در اختیار بازیکنان قرار خواهد گرفت. بعد از این ها، زمانی که کار ما با این موارد به پایان رسید، بخش چندنفره آنلاین بازی را راه اندازی خواهیم کرد.

بخش چندنفره بازی Cyberpunk 2077

نکته قابل توجه این است که سی دی پروجکت رد هرچند که در ساخت یک اثر داستان محور تجربه و استعداد زیادی دارد و پیش تر هنر خود را در بازی The Witcher 3 به رخ همگان کشیده، اما این استودیو هرگز سابقه توسعه بخش چندنفره آنلاین بازی نداشته و بعضا ممکن است به خوبی با برخی از المان ها و مکانیزم های این بخش مهیج آشنا نباشد. با این حال، باید در نظر داشت که سایبرپانک 2077 یک اثر بزرگ و مورد انتظاری به شمار می رود که یقینا سازندگان محتاطانه دست به توسعه بخش های مختلف آن خواهند زد.

در این میان، بد نیست بدانید که بخش چندنفره آنلاین Red Dead Redemption 2 نیز چند ماه پس از عرضه بخش داستانی بازی در دسترس کاربران قرار گرفت و جالب تر اینکه این بخش در ابتدا به صورت آزمایشی عرضه شد. از این رو، به نظر می رسد که سی دی پروجکت رد نیز با اتخاذ چنین تصمیمی مشابهی، به دنبال عرضه بخش چندنفره بازی Cyberpunk 2077 است.

گفتنی است؛ بازی مورد انتظار Cyberpunk 2077 در تاریخ 28 فروردین ماه سال 99 (16 آوریل 2020) روی چهار پلتفرم ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، گوگل استادیا و رایانه شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز منتشر خواهد شد. چنانچه در خرید بازی مصمم هستید، هم اکنون با مراجعه به فروشگاه های رسمی می توانید این عنوان را به صورت دیجیتالی پیش خرید کرده و از مزایا و هدایای آن بهره مند شوید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.