شیفر

هدفون بی سیم WI-1000XM2 سونی رسما معرفی شد

رسانه کلیک – شرکت سونی به تازگی از هدفون بی سیم WI-1000XM2 رونمایی کرده است. این محصول جدید جزو نک بندهای محبوب این شرکت به شمار می آید‌.

شرکت سونی در نمایشگاه IFA 2019، جدیدترین هدفون بی سیم خود را به دنیا معرفی کرد. این محصول مجهز به یک پردازنده حذف نویز با طراحی جدید است که قابلیت بیشتری جهت جلوگیری از نفوذ صداهای آزاردهنده دارد.

پردازنده حذف نویز HD سونی به نام QN1 که در هدفون های صنعتی WH-1000XM3 نیز به کار رفته است، می تواند صداهای بلندی مثل سر و صدای موجود در کابین هواپیما را نیز حذف کند. این قابلیت که مبتنی بر تابع بهینه سازی فشار اتمسفر است، امکان حذف نویز بر اساس میزان ارتفاع را نیز میسر می کند.

اهمیت هدفون بی سیم سونی تنها در حذف نویز خلاصه نمی شود. این محصول به خوبی در گوش کاربر قرار گرفته و از نفوذ سر و صدای محیط به کانال گوش جلوگیری می کند.

هدفون بی سیم WI-1000XM2 به یک سیستم درایور ترکیبی مجهز شده است. این سیستم شامل یک درایور پویای ۹ میلیمتری و یک درایور ارمیچر متعادل بوده که بازه وسیعی از فرکانس های مختلف را به وجود آورده و صدا را به طور واضح پخش می کند.

پردازنده جدید علاوه بر ویژگی حذف نویز، قابلیت های دیگری نیز دارد که از میان آن ها می توان به پردازش سیگنال صوتی ۳۲ بیتی، تبدیل دیجیتال به آنالوگ و تقویت کننده هدفون اشاره کرد. در ضمن، یک موتور بهبود صوت دیجیتالی نیز وجود دارد که کیفیت فایل های فشرده MP3 را افزایش می دهد. سونی مدعی است که این موتور بهبود دهنده می تواند تجربه ای نزدیک به کیفیت صوت HR را برای کاربر فراهم آورد.

باتری هدفون بی سیم WI-1000XM2 قادر به نگهداری شارژ تا ده ساعت بوده و از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی می کند. به بیان دیگر کاربر می تواند تنها با ده دقیقه شارژ، به مدت ۸۰ دقیقه به آهنگ های مورد علاقه خود گوش کند. در قسمت نک بند نیز تعدادی دکمه برای کنترل پخش موسیقی و یک میکروفن برای برقراری تماس صوتی قرار گرفته است.

هدفون بی سیم WI-1000XM2 از دستیار گوگل اسیستنت و الکسای آمازون پشتیبانی می کند. بنابراین کاربر بدون استفاده از دست، قادر به صدور فرمان های صوتی دلخواه خواهد بود. به نظر می رسد که محصول جدید سونی، با دستیار صوتی اپل (سیری) سازگاری ندارد، که البته این خبر بدی برای کاربران آیفون است.

هدفون های جدید سونی احتمالا بعد از ژانویه سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه می شوند. با این حال، قیمت ابتدایی آن ها حدودا ۳۰۰ یورو (۳۷۰ دلار) است. شاید این قیمت برای این نوع ایرباد گران و نامناسب به نظر برسد، اما اگر این مدل نیز به خوبی WF-1000XM3 باشد، ارزش خرید دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.