شیفر

اسپیس ایکس آماده آزمایش موشک استارشیپ است

رسانه کلیک – به استناد اخبار جدید، به نظر می رسد شرکت اسپیس ایکس که ایلان ماسک مدیر عامل آن است، به زودی موشک استارشیپ را آزمایش  می کند.

شرکت اسپیس ایکس پس از آزمایش استارهاپر، اعلام کرده که موشک استارشیپ نیز آماده تست است. ایلان ماسک آماده آزمایش بودن موشک مداری استارشیپ را تایید کرده است. به نظر می رسد این فضاپیما قرار است پیش از فرود آمدن در ارتفاع بالاتری از استارهاپر یعنی 20 کیلومتر پرواز کند. این میزان از میزان پروازهای اولیه این موشک نیز بیشتر است. این ارتفاع به اهداف اسپیس ایکس بسیار نزدیک است.

شرکت اسپیس ایکس تاکنون اقدامات بسیاری در راستای پیشرفت این موشک مداری انجام داده است. ایلان ماسک همچنین اشاره کرده که قرار است در مراسم روز 28 سپتامبر از نسخه کامل شده این فضاپیما رونمایی کند. با این حال، رونمایی اصلی این فضاپیما احتمالا در تاریخ 13 اکتبر اتفاق می افتد.

اگر چه تمامی این اقدامات با سرعت در حال انجام هستند، اما به نظر می رسد اسپیس ایکس قصد دارد هر چه سریع تر رو به جلو حرکت کند. این شرکت امیدوار است که بتواند اولین پرواز تجاری خود را با استارشیپ در سال 2021 انجام دهد، بنابراین فرصت چندانی برای انجام آزمایش های این فضاپیما ندارد. بنابراین ممکن است بهتر باشد آزمایش های این فضاپیما را هر چه سریع تر به اتمام برساند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.