شیفر

مروری بر مهم‌ ترین اخبار فناوری ایران در هفته گذشته

رسانه کلیک –  در این هفته رمز ارزها بیشترین اخبار را به خود اختصاص دادند. با ما همراه باشید تا مهم‌ترین اخبار این هفته فناوری ایران را مرور کنیم.

هفته گذشته شاهد اخبار جنجالی در بخش فناوری ایران نبودیم. برای اطلاع از مهم ترین اخبار فناوری ایران در هفته گذشته، در ادامه همراه ما باشید.

دیجی‌پی پرداخت‌یار شد

 بعد از گذشت یک سال از اضافه شدن دیجی‌پی به گروه دیجی‌کالا، این شرکت مجوز پرداخت یاری دریافت کرد.

بانک مرکزی در تاریخ ۲۷ مرداد سال گذشته، سند پرداخت‌یاران را نهایی کرد و به فعالیت کسب‌و‌کارهای نوپا (فین‌تک) در صنعت پرداخت رسمیت بخشید. با تصویب این سند، شرکت‌­های فین‌تک ساماندهی شدند و با انجام تست­‌ها و ممیزی‌های تعریف شده، سطوح امنیت خدمات ارائه شده فین‌تک­‌ها افزایش یافت. شرکت شاپرک با نظارت دقیق و پیوسته شرکت‌­های پرداخت‌­یار، ریسک‌­های موجود در صنعت پرداخت کشور را کاهش داد و بستری امن با قابلیت رشد ایده‌­های متنوع کسب‌و‌کاری، برای کاربران و مشتریان صنعت پرداخت کشور ایجاد کرد.برای ادامه خبر کلیک کنید.

مراسم اختتامیه اولین مدرسه تابستانی فناوری اطلاعات

 مراسم اختتامیه اولین مدرسه تابستانی فناوری اطلاعات با حضور امیر ناظمی، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و علی وحدت، رییس صندوق نوآوری و شکوفایی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

پروژه ملی توسعه نگرش کارآفرینی در حوزه فناوری اطلاعات با اولویت دانش آموزان مدارس دولتی در سازمان فناوری اطلاعات ایران با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و آموزش و پرورش آغاز شد و تاکنون در قالب ۱۰ رویداد در سراسر کشور اجرا شده است.

در ادامه مسیر برگزاری این رویدادها، تعدادی از دانش‌آموزان با شرکت در اولین مدرسه فناوری اطلاعات با آموزش مهارت‌محور برنامه‌نویسی برمبنای پروژه با رویکرد ورود به بازار کار در بوت کمپ آموزشی به مدت ۸ روز آموزش دیدند. این کمپ آموزشی برای دو مقطع سنی به صورت مقدماتی و پیشرفته برگزار شد. در یک رده سنی دختران ۱۵ تا ۱۸ سال در ادامه آموزش‌های کارآفرینی، آموزش‌های پروژه محور برنامه نویسی را گذراندند. برای ادامه خبر اینجا را لمس کنید.

47 هزار سرور «سوپرمیکرو» در معرض خطر سرقت اطلاعات

مرکز افتا اعلام کرد: «بیش از ۴۷ هزار سرور سوپرمیکرو (Supermicro) در معرض خطر نفوذ و سرقت اطلاعات هستند. بیش از ۴۷ هزار سرور که روی مادربردهای Supermicro اجرا می‌شوند، به دلیل قابل دسترس بودن یک مولفه داخلی از طریق اینترنت، در معرض خطر هستند.

این سیستم‌ها تحت تاثیر مجموعه‌ای از آسیب‌پذیری‌ها با عنوان USBAnywhere قرار دارند که در Firmware سرویس BMC در مادربردهای Supermicro وجود دارند.» برای خواندن ادامه خبر کلیک کنید.

آذری جهرمی از مخالفت برخی ها با شفافیت می گوید

محمدجواد آذری جهرمی در جلسه شورای اداری شهرستان لار گفت: «امروزه فناوری اطلاعات به نیاز اصلی مردم در کنار نیازهای ابتدایی شان تبدیل شده است و فناوری اطلاعات می تواند به عنوان ابزاری برای حل بخشی از مشکلات مردم و مدیریت فضای فعلی کشور مورد استفاده قرار گیرد.»
 
وی تصریح کرد: «هر پروژه ای که تعریف می شود باید هدف داشته باشد و هر دستگاهی که با ارائه خدماتش رضایت مندی مردم را افزایش دهد، در کار خود موفق بوده است.» برای ادامه خبر اینجا را لمس کنید.

ایده خوب در شرایط بد اقتصادی هم به نتیجه می‌رسد

یکی از برگزیدگان جشنواره برترین­‌های پارک فناوری پردیس، شرکت «توسعه سازان امید یکتا» است. این شرکت در حوزه مکانیک و اتوماسیون در پارک فناوری پردیس فعالیت می‌کند.

اداره کل نظارت و ارزیابی پارک «تولید 3 محصول جدید در حوزه فناوری مکاترونیک و مخابرات و ارتقای یک محصول در همین حوزه» را دلیل انتخاب کردن این شرکت در حوزه «تولید و توسعه فناوری» اعلام کرده‌ است. برای ادامه خبر کلیک کنید.

گل دقیقه نود فن‌آسا در الکامپ 98

برترین‌ تیم‌های الکامپ 98 در حالی معرفی شدند که خیلی ها مشتاق آشنایی با آنها هستند. گفتگوی ما با چهارمین تیم برتر الکامپ 98، فن‌آسا را در ادامه بخوانید.

فن‌آسا تیم بزرگی نیست اما کاری که انجام می‌دهند بزرگ و قابل توجه است. تیمی که در شهر مشهد مستقرند و در تلاشند بهترین‌ها را برای بیماران تدارک دیده و بسازند. حکایت حضور فن‌آسا در الکامپ بی شباهت به گل دقیقه نود نیست؛ در لحظه‌های آخر تصمیم به حضور گرفتند و با همین تصمیم، گل دقیقه نودی را به نفع تیمشان به ثمر رساندند. برای خواندن ادامه گزارش کلیک کنید.

احکام مالیاتی مراکز استخراج رمزارز‌ها

سازمان امور مالیاتی در بخشنامه‌ای که به تازگی منتشر کرده، احکام مالیاتی مراکز استخراج رمزارزها (فارم‌های ماینینگ) را برای اجرا ابلاغ کرده است. بر اساس این بخشنامه، در صورت بازگشت ارز حاصل از صادرات رمزارز‌ها به چرخه اقتصادی، فعالیت ماینینگ مشمول مالیات با نرخ صفر خواهد بود.

بر اساس آخرین بخشنامه سازمان امور مالیاتی، طبق تبصره ۲ بند ۲ استقرار واحد‌های استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده (ماینینگ) شامل محدودیت ۱۲۰ کیلومتری شهر تهران، ۵۰ کیلومتری شهر اصفهان و ۳۰ کیلومتری مراکز سایر استان‌ها نیست. برای خواندن ادامه گزارش اینجا را لمس کنید.

راهیابی فناوری‌های فوتونیک به مدارس برتر

ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف استعدایابی و تربیت نیروی خلاق، درصدد برآمده است از برگزاری کارگاه های آموزشی فناوری های فوتونیک در مدارس برتر حمایت کند. برای خواندن ادامه خبر کلیک کنید.

بیستمین نمایشگاه تلکام مهر ماه برگزار می‌شود

یستمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تلکام ۲۰۱۹) مهرماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار کلیک این رویداد به عنوان مهمترین رویداد فناوری ارتباطات و مخابرات کشور از ۸ تا ۱۱ مهرماه ۱۳۹۸ در تهران برگزار می‌شود. 

نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (تلکام) به منظور نمایش ظرفیت‌های کشور در صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی و با هدف ارائه آخرین دستاوردهای صنعت مخابرات ایران و فعالیت شرکت‌های استارت‌آپی فناوری ارتباطات برگزار می شود. برای خواندن ادامه این مطلب کلیک کنید.

نقاط بحرانی فرونشست تهران کدام مناطق است؟

 سازمان فضایی ایران با استفاده از نقش فناوری فضایی سنجش از دور در تشخیص فرونشست زمین، نقاط بحرانی به دست آمده از طریق تصاویر ماهواره ای در تهران را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار کلیک، مصطفی اسماعیلی کارشناس ارشد اداره مهندسی سیستم های سنجش ازدور سازمان فضایی ایران کاربرد فناوری سنجش از دور در پایش پدیده فرونشست زمین را توضیح داد. برای ادامه خبر اینجا را لمس کنید.

کشف بدافزاری که از تراکنش‌های بیت کوین سوءاستفاده می‌کند

نوع جدیدی از بدافزار Glupteba کشف شده که به عنوان یک آگهی‌افزار عمل کرده و به مهاجمان اجازه می‌دهد تا از تراکنش‌های بیت کوین سوءاستفاده کنند.

به گزارش کلیک، نوع جدیدی از بدافزار Glupteba کشف شده است که از بلاک چین بیت‌کوین برای گرفتن دامنه‌های سرور فرمان و کنترل (C&C) از تراکنش‌های بیت کوین مشخص شده با کدهای OP_RETURN استفاده می‌کند. برای خواندن ادامه گزارش کلیک کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.