شیفر

فضای مجازی باعث دسترسی آسان و سریع به مواد مخدر شده است

رسانه کلیک – رییس دفتر رئیس جمهور و وزیر سابق ارتباطات، محمود واعظی به فضای مجازی و دسترسی آسان به مواد مخدر اشاره می کند.

 محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور صبح امروز در همایش فصلی دبیران شوراهای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استانهای سراسر کشور که در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار شد، گفت: « زمانی که بتوانیم مساله مبارزه با موادمخدر را به عنوان یک گفتمان تبدیل کنیم، یعنی در اهدافمان در رابطه با مبارزه با مواد مخدر موفق بوده‌ایم. امروز شرایط جهان تغییر کرده است و مساله مبارزه با موادمخدر به دلیل تاثیرات منفی خانمان سوزی که داشته است باید بیشتر از پیش مورد توجه قرار بگیرد.»

واعظی ادامه داد: «اگر فضای مجازی نبود و اگر اطلاعات این گونه منتقل نمی شد، امروز در کشور ما بحث مواد صنعتی و شیمیایی آنقدر در دسترس نبود و دسترسی به موادمخدر به ویژه مواد مخدر صنعتی آسان نبود. در سالهای گذشته مبارزه با موادمخدر مبارزه با مواد مخدر سنتی بود ولی الان با به بازار آمدن موادمخدر صنعتی، گرفتاری‌ها و مبارزه با موادمخدر را دشوار کرده است. ایران به دلیل پافشاری روی استقلال خود یک کشور معمولی نیست و طبیعی است که در دنیا دوستان فراوانی دارد و از طرفی هم دشمنانی دارد.»

رئیس دفتر رئیس جمهور تصریح کرد: «می‌بینیم که حمایت‌های مالی بسیاری از کشورهایی با شرایط تقریبا مشابه با ایران می‌شود که در زمینه پناهندگان و چه در زمینه مبارزه با مواد مخدر ولی این موضوع در رابطه با ایران اینگونه نیست. با تجهیزات سنتی نمی‌توانیم به مبارزه با موادمخدر آن هم مواد مخدر صنعتی برویم، باید تجهیزات مبارزه ایران در این حوزه مدرن و بروز شود. پایین آمدن سن اعتیاد و افزایش اعتیاد در بانوان بسیار خطرناک است چرا که بانوان کانون خانواده هستند و اگر به اعتیاد دچار شوند، صدمات غیرقابل جبرانی را بر جای می‌گذارند.»

واعظی تاکید کرد: «ما باید جوانان را با موادمخدر و راه های پیشگیری از آن آشنا کنیم، چراکه بسیاری از جوانان به دلیل عدم آگاهی از مضرات و آسیب های مواد مخدر به این راه کشیده می شوند. باید با کشورهای منطقه وارد گفت‌وگو شویم: یک در رابطه با مسئولیت پذیری آنها (آن کشور باید بداند اگر ترانزیتی از مواد مخدر از کشورش عبور کند، دودش اول به چشم خودش می رود) و دو در مورد کشورهای هدف باید آنها را پای کار آورد و آنها را مجاب کرد تا در زمینه مبارزه با موادمخدر ایران را یاری کنند. اولویت ما باید در ابتدا پیشگیری باشد و بعد درمان، ما باید جدی تلاش کنیم مساله کاشت و تولید و فناوری و تجارت و ترانزیت را در اولویت مبارزه قرار دهیم و همچنین افغانستان را مجاب به همکاری با ایران کنیم.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.