انتصاب مدیر عامل جدید رایتل از نظر رگولاتوری فاقد وجاهت است!

رسانه کلیک – روز گذشته، اپراتور رایتل از انتصاب مینا مهرنوش به عنوان مدیرعامل جدید این اپراتور خبر داد. در ادامه سازمان تنظیم و مقررات رادیویی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به این انتصاب واکنش نشان داد.

در پی انتشار خبری مبنی بر انتصاب مینا مهرنوش به عنوان مدیرعامل جدید شرکت خدمات ارتباطی رایتل، سازمان تنظیم و مقررات رادیویی با صدور اطلاعیه‌ای نسبت به این انتصاب واکنش نشان داد و این انتصاب را فاقد وجاهت خواند.

متن کامل این اطلاعیه به این شرح است:

با توجه به اخبار منتشر شده در خصوص انتصاب مدیرعامل جدید برای شرکت خدمات ارتباطی رایتل، ذکر موارد زیر ضروری است:

 ۱- بر اساس پروانه‌های صادر شده از سوی رگولاتوری، مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای تمامی دارندگان پروانه لازم الاجراست و این موضوع در پروانه رایتل نیز با صراحت قید شده است.

 ۲- مصوبه الزامات احراز صلاحیت حرفه‌ای مدیران و دارندگان پروانه در حوزه ICT به اپراتور مذکور ابلاغ و برای اپراتور درباره انتصاب مدیرعامل جدید نیز لازم الاجراست.

 ۳- علیرغم ادعای انتصاب مدیرعامل جدید از دوم شهریورماه، تمامی مکاتبات اپراتور رایتل با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ابتدای شهریور تاکنون با امضای سرپرست این اپراتور انجام‌شده است.

 ۴- بر اساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، هرگونه انتصاب قبلی در خصوص مدیرعامل و اعضای هیئت‌ مدیره که در روزنامه رسمی ثبت‌شده باشد، مشمول مصوبه اخیر کمیسیون نیست؛ که این موضوع در خصوص مدیرعامل جدید محقق نشده است.

لذا با توجه به موارد فوق و به دلیل عدم رعایت مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، این انتصاب از نظر رگولاتوری فاقد وجاهت بوده و اقدامات و تصمیمات ایشان مورد قبول رگولاتوری نخواهد بود. بدیهی است در صورت اصرار شرکت مذکور برای انتصاب ایشان لازم است تا مشخصات و سابقه کاری ایشان برای رگولاتوری ارسال شود تا مراحل بررسی صلاحیت حرفه‌ای ایشان بر اساس مصوبه کمیسیون صورت پذیرد.

 الزامات احراز صلاحیت حرفه ای و تخصصی برای تصدی سمت های هیئت مدیره، مدیران عامل و معاونین فنی اپراتورهای دارنده پروانه خدمات در حوزه ICT در جلسه ۲۹۴ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به تصویب رسیده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.